امیر سیاری: همه امکانات ارتش در اختیار ستاد کروناست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:19 - سه‌شنبه 04 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۹۲۴۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: همه نیرو‌های مسلح به ویژه ارتش همچنان آمادگی خدمت رسانی به بیماران کرونایی را دارند و همه امکاناتشان در اختیار ستاد ملی کروناست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر دریادار حبیب الله سیاری در مراسم بهره برداری از کارگاه تولید الکل و مواد ضدعفونی کننده دانشگاه علوم پزشکی ارتش افزود: از آغاز شیوع کرونا تاکنون تلاش کردیم بهترین وضع حفظ سلامت را در پادگان‌های ارتش به وجود آوریم.
 
امیر سیاری: همه امکانات ارتش در اختیار ستاد کروناست

وی گفت: سامانه بهداشت و درمان ارتش آمادگی دارد در مقابل هر تهدیدی ایستادگی کند.
 
امیر سیاری: همه امکانات ارتش در اختیار ستاد کروناست

در این مراسم رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در شرایطی که خیلی از مجموعه‌های کشور باور نداشتند که کرونا خطری بزرگ و جدی است اولین بخشی که به کمک ما آمدند نیرو‌های مسلح و ارتش بودند.

دکتر محمدرضا شانه ساز افزود: نیرو‌های مسلح از همان ابتدا با تولید ماسک و الکل به کمک ما آمدند و اجازه ندادند ایران همانند برخی کشور‌ها در این حوزه دچار مشکل شود.

وی گفت: پیش از شیوع بیماری کرونا ما روزانه ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار ماسک سه لایه مصرف داشتیم، اما چند روز پس از شیوع بیماری کرونا مصرف ما به حدود ۵ میلیون رسید و در زمینه ماسک n۹۵ نیز تولید ماسک پنج هزار عدد در روز بود که یک مرتبه به بالای ۲۰۰ هزار عدد رسید.

آقای شانه ساز با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی ارتش در شرایط بحران پشتوانه ارزشمندی برای حوزه سلامت کشور محسوب می‌شود افزود: بخش تولید الکل در نیرو‌های مسلح سابقه طولانی دارد و نیرو‌های مسلح بزرگ‌ترین تولید کننده و مصرف کننده الکل اتانول در کشور هستند و از روز‌های نخست ذخایر خود را در اختیار ما قرار دادند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: الکل فرآورده حائز اهمیتی در حوزه فناوری است و یکی از نیاز‌ها استفاده از الکل بالای ۹۹ درجه به عنوان مکمل سوخت است که می‌تواند جلوی آلودگی هوا بگیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۰°