تخلفات در توزیع علت گرانی ماسک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:42 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۷۹۹۲۵۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
مدیر کل نظارت بر محصولات بهداشتی و دارویی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان علت گرانی ماسک در روزهای اخیر را به تخلفات در بخش توزیع دانست .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای مهدی پور در ارتباط با برنامه پیگیری شبکه خبر گفت: در ابتدای شیوع کرونا میزان تولید روزانه ماسک در کشور 200 هزار عدد بود که در این مدت تلاش کردیم با استفاده از توانمندی واحدهای تولیدی این میزان را افزایش دهیم .

وی گفت: با توجه به اینکه در ابتدا اولویت ما تامین ماسک مورد نیاز مراکز درمانی بود گفت: موفق شدیم تا پیش از پیک جدید و قبل از تیر ماه نیاز مراکز درمانی را تامین کنیم . آقای مهدی پور افزود: با آغاز پیک جدید بیماری و اجباری شدن استفاده از ماسک برای همگان تلاش کردیم تا از توانمندی واحدهای غیر صنعتی هم برای تامین ماسک بهره بگیریم و از این رو توانستیم با کمک بسیج اصناف علاوه بر مراکز درمانی نیازهای مردمی را هم برطرف کنیم.

مدیر کل نظارت بر محصولات بهداشتی و دارویی سازمان حمایت،گفت: اکنون میزان تولید روزانه ماسک صنعتی در کشور به 6 میلیون عدد و ماسک کارگاهی هم روزانه به 6 میلیون عدد افزایش یافته است و به این ترتیب روزانه 12 میلیون ماسک در کشور تولید می شود.

آقای مهدی پور درباره علت گرانی ماسک تصریح کرد: اکنون تقاضا برای این کالا بالاست و با وجود افزایش تولید ماسک به علت تخلفات در بخش توزیع شاهد افزایش قیمت این کالا هستیم .

وی با بیان اینکه تا سه هفته قبل سیستم توزیع ماسک در اختیار وزارت بهداشت بود گفت: اما از سه هفته پیش بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا قرار شد سیستم توزیع در اختیار وزارت صمت قرار گیرد.

آقای مهدی پور وعده داد به زودی ماسک با قیمت ارزانتر به ویژه در داروخانه ها توزیع خواهد شد .
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°