نماد الکترونیکی ملاک اعتبار کسب و کار اینترنتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:20 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۹۲۷۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵
رئیس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا با بیان اینکه 60 هزار کسب و کار اینترنتی به طور رسمی در فضای مجازی فعال هستند تاکید کرد: نماد الکترونیکی مهمترین ملاک اعتبار کسب و کار های اینترنتی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علی نیک‌نفس رئیس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفت: بیش 60 هزار کسب و کار رسمی در فضای مجازی فعال هستند و درخواست نماد الکترونیکی را دارند.

نیک‌نفس افزود: ممکن است برخی از این مشاغل با انگیزه های مجرمانه ایجاد شده باشند، اما پلیس در کنار مردم تامین امنیت این فضا را برعهده دارد.

معاون فنی پلیس فتا با تاکید بر اینکه نماد الکترونیکی مهمترین ملاک اعتبار کسب و کار های اینترنتی است، افزود: در صفحات اول و اصلی نماد الکترونیکی باید به صورت واضح در معرض دید کاربران قرارگیرد و این نماد قابلیت استعلام مستقیم از enamad.ir را دارد.

علی نیک‌نفس رئیس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفت: به دلیل پویایی فضای مجازی، نماد اعتماد هم ممکن است جعل شود بنابراین درباره موضوع ارجاع سایت ها به درگاه بانکی باید دقت کرد که صفحات پرداخت تحت دامنه shaparak.ir باشد.

او گفت: بخش قابل توجهی از کسب و کارهای اینترنتی در شبکه های اجتماعی خارجی باز می شود و ممکن است به قصد کلاهبرداری باشد و کالا وجود خارجی نداشته باشد بنابراین با حذف این بخش سهم قابل توجهی از کلاهبرداری ها از بین خواهد رفت پس تاکید می شود مردم برای خرید سایت هایی را انتخاب کنند که نماد اعتماد داشته باشند. 

او افزود: طمع افراد با توجه به پیشنهادات اغواکننده سایت ها تحریک می شود بنابراین باید نسبت به خریدهای اینترنتی توجه بیشتری داشت.

سابقه نماد اعتماد به قبل از سال 90 برمی گردد تا تشکیل اتحادیه نیز برای هماهنگی و ارائه مجوز زمان زیادی را پشت سر گذاشتیم البته بعد از کسب مجوز نیز امکان تخلف وجود دارد. 

او گفت: در گذشته کمتر از نیم درصد گزارشات کلاهبرداری ها از کسب و کارهای بدون مجوز بوده اما الان با دریافت مجوزهای صنفی برای کسب و کارها با اطمینان بیشتری می توان مردم را به خریدهای اینترنتی ترغیب کرد.

او گفت: در الزامات کسب مجوز منطبق با استانداردهای بین المللی مدیریت به دسترسی، احراز هویت، حریم خصوصی کاربران و غیره به صورت تشریحی و دقیق تنظیم و در اختیار کسب و کارها قرار می گیرد. 

رضا الفت‌نسب رئیس انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی در ارتباط تصویری گفت: 60 هزار کسب و کار اینترنتی نماد الکترونیکی دارند اما به طور کل 1800 کسب و کار هستند که مجوز فعالیت دارند. 

کسب و کارها بدون هدایت به سمت اتحادیه برای گرفتن مجوز شروع به فعالیت کرده اند و فقط ممکن است نماد الکترونیک داشته باشند.

الفت نسب گفت: برای گرفتن مجوز تشکیل پرونده مالیاتی لازم است که متاسفانه بسیاری از کسب و کارها فقط به سمت گرفتن نماد الکترونیکی هستند و به دنبال مجوز نمی روند.

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°