افتتاح بزرگترین طرح آبرسانی غرب کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:45 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۹۲۸۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: طرح آبرسانی حوزه گرمسیری حدود ۸۵ درصد پیشرفت دارد و فردا فاز اول حوزه گرمسیری افتتاح می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سعید محمد در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: با تکمیل پروژه گرمسیری آب کشاورزی برای ۱۱۰ هزار هکتار زمین بایر تامین می‌شود که برای ۵۰ هزار نفر شغل پایدار ایجاد خواهد کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه با اشاره به اهمیت ساماندهی استانه‌ای مرزی به لحاظ مسائل آب و خاک گفت: سال ۹۳ با تدبیر مقام معظم رهبری ۸ میلیارد دلار به این موضوع اختصاص یافت که شروع خوبی بود برای طرح‌های آبی در غرب کشور و ۱۲ استان مرزی.
سعید محمد گفت: با اجرای طرح‌های آب و خاک در سه حوزه در ۱۲ استان مرزی و غربی کشور برای ۳۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی آب تامین خواهد شد و از ناحیه آن ۱۴۰ هزار شغل پایدار مستقیم برای کشور ایجاد خواهد شد.

او با اشاره به این که کشور ما تحریم پذیر نیست در خصوص ظرفیت‌های معدنی کشور و اجرای پروژه مهر خلیج فارس گفت:
محمد گفت: امیدواریم با تکمیل طرح مردمی که به دلیل خشکسالی ناچار به مهاجرت شده اند برگردند و در عین حال، از هدررفت منابع آبی جلوگیری شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء همچنین با اشاره به دشواری اجرای طرح‌ها افزود: در این طرح ۱۷ سد و ۷۵ کیلومتر کانال احداث شده ۱۵۰ کیلومتر تونل حفر شده است که یکی از علل به تاخیر افتادن این طرح همین احداث تونل‌ها بوده است.

او با اشاره به این که در این طرح حدود ۸ هزار نفر در زمان اجرای طرح گرمسیری اشتغال داشته و دارند درباره استفاده از جوانان گفت: ما جوانگرایی را در قرارگاه خاتم الانبیا اجرایی کردیم و عمده مدیران ما نسل جوان هستند و ما باید به نیروی جوان و حزب اللهی اعتماد کنیم، زیرا جوان حزب اللهی مصلحت اندیش نیست و کار درست را هر طور شده انجام می‌دهد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با اشاره به این که بیشتر توان قرارگاه صرف اقتصاد مقاومتی می‌شود افزود:
محمد گفت: کار قرارگاه رسالت محور است نه سود محور و تنها به دنبال حل مشکلات کشور است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۴°