بشار اسد: آمریکا به تروریسم وابسته است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:20 - جمعه 14 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۹۲۸۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷
رئیس جمهور سوریه طی سخنرانی خود در برابر پارلمان این کشور، گفت: آمریکا رابطه محکمی با تروریسم دارد و نمی‌تواند از آن بی‌نیاز شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«بشار اسد»، رئیس جمهور سوریه در جلسه افتتاحیه سومین دور از پارلمان، با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه سوریه موسوم به «قانون سزار» گفت که این تحریم‌ها جدا از اقدامات آمریکا علیه سوریه نبوده و واشنگتن هرگاه در جایی به اهداف خود نرسیده به تحریم متوسل شده است.

او گفت که آمریکا به تروریست‌ها در منطقه از جمله داعش در منطقه نیاز دارد و و تحریم‌های آن در واقع، اعلام حمایت از تروریست‌هاست. بشار اسد گفت: «هرگاه تروریست‌ها در مأموریت محوّله خود شکست خوردند، آمریکا به تشدید اقدامات و تنش متوسل شده است».

رئیس جمهور سوریه در بخشی از سخنان خود به حملات و تجاوزات هوایی اخیر رژیم صهیونیستی به برخی از مناطق سوریه اشاره کرد و گفت که همه این اقدامات در راستای حمایت از تروریسم است، به عنوان مثال در حملات هوایی به دیرالزور، اسرائیلی‌ها خواستند تحرکات عناصر داعش را در این استان تسهیل کنند.
او با بیان اینکه مردم سوریه در مواجه با رسانه‌ها و ابزار‌های غول‌پیکر در دوران جنگ، «آگاهی بی‌سابقه‌ای» از خود نشان دادند، اظهار داشت که این جنگ باعث نشده و نخواهد شد دولت به وظایف و مسئولیت‌های خود عمل نکند.

بشار اسد انتخابات پارلمانی اخیر را با توجه به شرایط کرونایی این کشور «متفاوت» دانست و گفت که به رغم این شرایط، رقابت و تحرکات ملی در صحنه انتخابات حضور داشت. او موفقیت پارلمان را در گرو داشتن ارتباط قوی با مردم و قوه مجریه دانست.

او گفت: که در جنگ علیه تروریسم همانگونه که در کنار ارتش ایستادیم و توانستیم دستاورد‌های خوبی به دست بیاوریم، حمایت از پول ملی نیز می‌تواند باعث تقویت ارزش آن شود.

اسد گفت: که طرح حمایتی دولت از لیر سوریه قدیمی نیست، ولی به دلیل اینکه این طرح، بخشی از نقشه جنگ است، نمی‌توان وارد جزئیات و تفاصیل آن شد.
 

سخنان رئیس جمهور سوریه حاشیه هم داشت در ابتدای جلسه به ناگاه اسد از مساعد نبودن وضعیت جسمانی خود سخن گفت و جلسه را برای دقایقی ترک کرد. بشار اسد البته، پس از استراحت کوتاهی به سخنان خود ادامه داد.
 

اعضای پارلمان سوریه در این جلسه با اتفاق آرا حموده صباغ را بار دیگر به ریاست پارلمان این کشور انتخاب کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۱°