افزایش تعداد روز‌های ناسالم نسبت به پارسال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 30 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۹۲۹۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران از افزایش روز‌های ناسالم نسبت به گذشته خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد رستگاری گفت: امسال استاندارد‌ها را تغییر دادیم و همین تغییر استاندارد‌ها باعث شده است که غلظت آلایندگی هوا نسبت به گذشته بر روی شاخص‌ها خود را نشان دهد.

وی افزود: این کاربه این معنی نیست که موضوع افزایش غلظت آلاینده‌ها برای ما مهم نباشد بلکه این موضوع بسیار مهم بوده و یکی از دلایل نشان دادن افزایش غلظت آلاینده‌ها نسبت به گذشته این است که ما بر روی استانداردهایمان تغییراتی ایجاد کردیم و همین تغییرات باعث شده که میزان آلودگی هوا نسبت به گذشته خود را بیشتر نشان دهد مانند دی اکسید نیتروژن نسبت به ازون موجود در هوا تغییر اساسی داشته و تعداد روز‌های ناسالم را افزایش داده است.

معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: دی اکسید نیتروژن موجود در هوای تهران حاصل خودروها، نیروگاه‌ها و واحد‌های صنعتی است چرا که ما میزان سنجش شاخص آلایندگی این واحد‌ها را تغییر داده ایم و همین امر باعث شده است تا هوای تهران آلوده گزارش شود.

رستگاری افزود: برای سنجش ذرات معلق کمتر از از ۲ و نیم میکرون در گذشته شاخص قبولی آن ۱۵ میکروگرم بود که هوا را پاک نشان می‌داد و با تغییر استانداردهایمان شاخص پاک بودن هوا در ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون به ۱۲ میکروگرم تغییر کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °