انعقاد بزرگترین معامله تسلیحاتی مجارستان با آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:22 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۹۳۱۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
آمریکا از امضای تفاهم نامه تسلیحاتی فروش موشک به مجارستان به ارزش 850 هزار یورو خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، مجارستان بزرگترین معامله تسلیحاتی خود با آمریکا برای خرید موشک‌ به ارزش حدود ۱ میلیارد دلار را منعقد کرده است. 

"دیوید کورنشتاین"، سفیر آمریکا این خبر را اعلام کرده است. بر این اساس مجارستان می‌خواهد از آمریکا موشک‌هایی به ارزش حدود ۱ میلیارد دلار آمریکا خریداری کند.

خبرگزاری مجارستان گزارش داده است، "کورنشتاین" و "تیبور بنکو"، وزیر دفاع مجارستان طرحی درباره خرید موشک‌های با برد متوسط آمریکایی مدل AMRAAM شرکت تولید کننده آمریکایی Raytheon را برای نیرو‌های هوایی مجارستان امضا کرده‌اند.

به گفته کورنشتاین این کشور که از اعضای اتحاد جماهیر شوروی سابق است به این ترتیب می‌تواند دفاع هوایی خود را مدرنیزه کرده و جایگزینی برای سیستم موشکی خود که از دوران کمونیستی است ایجاد کند.

کشور مجارستان تا زمان انحلال اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ بخشی از معاهده ورشو بود.

به نوشته هفته نامه اشپیگل مناسبات بین آمریکا و ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان خیلی تنگاتنگ نیست، این در حالی است که اوربان از حامیان بزرگ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا محسوب می‌شود.

اوربان همچنین مناسبات تنگاتنگی با رقبای آمریکا یعنی چین و روسیه دارد. اوربان سیاست خارجی خود را عمل گرا نامیده و با چین هم پروژه ساخت یک قطار سریع السیر را امضا کرده است. مجارستان با وجود مخالفت‌های آمریکا از حامیان مشارکت شرکت چینی هو آووی در پروژه اینترنت نسل پنجم است.

از طرفی اوربان در زمینه هزینه‌های دفاعی از درخواست آمریکا برای افزایش بودجه نظامی خود در ناتو استقبال کرده و بودجه تسلیحاتی خود را از ۰.۹۵ درصد تولید ناخالص ملی در سال ۲۰۱۳ به ۱.۲۱ درصد در سال گذشته افزایش داده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مرتبا کشور‌های اروپایی و به وِیژه آلمان را تحت فشار قرار می‌دهد که بودجه نظامی خود را به ۲ درصد تولید ناخالص ملی افزایش دهند.
برچسب ها: مجارستان ، موشک ، تسلیحات
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°