مشروح خبر ۲۰ پنج شنبه ۲۳ مرداد ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:31 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۹۳۳۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۴
مشکلات شرکت نیشکر هفت تپه در مجلس، کشف انبار لوازم و قطعات تقلبی خودرو و خبری از کنکور در سرتیتر خبر امشب است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  گزارشی از بررسی مشکلات ریز و درشت شرکت نیشکر هفت تپه در مجلس، از اهلیت در واگذاری و پرداخت حقوق کارگران، تا احتمال فسخ قراردادء خصوصی سازیء این شرکت.

چند خبر کوتاه:

خریداران سکه، فقط تا پایان مرداد فرصت دارن مالیاتشون رو بپردازن. سازمان امور مالیاتی، میزان مالیاتء این افراد رو تعیین و در بخشنامه ای، اعلام کرده تا ده سکه، معاف از مالیاته. خریدارانء ۱۰ تا ۳۰ سکه، به ازای هر سکه دویست هزار تومن، و از ۳۰ تا ۵۰ سکه هم چهار میلیون تومن به اضافه ۵۲۰ هزار تومن به ازای هر سکهء مازاد بر ۳۰ تا، باید مالیات بدن. مالیاتء خریدارانء ۵۰ تا ۱۸۰ سکه هم ۱۴ میلیون و ۴۰۰ تومن به اضافه ۶۵۰ هزار تومن به ازای هر سکهء مازاد بر ۵۰ سکه، تعیین شده. خریدارانء بیش از ۱۸۵ سکه هم باید اظهارنامهء مالیاتی پر کنند.
*
بهره‌برداری بزرگترین طرح توسعه منابع آب و خاک در نواحی مرزیء غربء کشور، به رسم پنجشنبه‌های افتتاح ... در ارتباط تصویریء رئیس جمهور، آبرسانی به ۲۳ هزار هکتار از اراضی استان‌های کرمانشاه و ایلام، آغاز شد. آبرسانی به این مناطق، با طرح‌های سازه ایء پیچیده، شامل ۵۲ کیلومتر سامانهء انتقال آب، سه رشته تونل و چند ایستگاه پمپاژء آب*، اجرا شد.
*
بامداد امروز، آمریکایی‌ها مدعی شدن ایران، یک کشتی با پرچم لیبریا به نام ویلا رو در تنگه هرمز، متوقف کرده. چند ساعتء بعد معلوم شد این، یک بازرسیء عادی بوده که نیرو‌های ایرانی براساس وظایفشان، هرروز در آب‌های خلیج فارس انجام میدن. خبرگزاری‌های غربی هم اذعان کردن کشتی ویلا، بعد از توقفء پنج ساعته، به راهش ادامه داده.
*
شورا‌های شهر و روستا باید دژء محکمی مقابل نفوذ، رانت خواری و فساد باشن. رئیس قوه قضائیه در نشست شورای عالی استان‌ها، شورا‌ها رو در مبارزه با تضییع کنندگانء حقوق عامه، همکارء دستگاه قضا دونست و گفت: باید راه رو برای قانونمداران، باز و برای متخلفان، سد کنید.
*

گزارشی از عبور گشت‌های تعزیرات از راهرو‌های پیچیدهء تخلف در انبار‌های مخفیء لوازم یدکیء خودرو... قاچاق، احتکار و تقلب، بخشی از تخلف در انبار‌های کشف شده است.

کنکورِ هفته بعد متفاوت‌ترین کنکور سال‌های اخیره ... حالا که کرونا برگزار کردن کنکور رو سخت کرده این سوال جدی‌تر از گذشته مطرح شده که آیا نمیشه اصلا این آزمون رو حذف کرد.

عبور شمار قربانیان کرونا از ۱۹ هزار نفر در کشور... متاسفانه ۱۷۴ بیمار کروناییء دیگه در ۲۴ ساعت گذشته، تسلیم کرونا شدن. مجموع جانباخته‌ها به ۱۹ هزار و ۱۶۲ نفر رسیده. دوهزار و ۶۲۵ بیمارء جدیدء کرونایی هم در شبانه روز گذشته، شناسایی شدن که حدود نصفشون به جمع بستری‌ها اضافه شدن.
**
جریمه و مجازات، در دستور کار دولت در برخورد با متخلفانء از پروتکل‌های بهداشتی... رئیس جمهور در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سهل انگاری در رعایت اصول بهداشتی، تجاوز به حقوقء شهروندی، و مستلزم مجازات و جریمه است. البته اقای روحانی، این رو هم گفت که قبل از اعمال هر نوع مجازاتی، باید کاملا اطلاع رسانی بشه.
**
نشست صمیمانه رسانهء ملی و بانک مرکزی... رئیس کل بانک مرکزی و معاونانش در نشستی با رئیس سازمان صداوسیما، دیدگاه‌ها و نقطه نظراتشون رو مطرح کردند.
**
وزیر دفاع که به لرستان رفته بود، از کارخانه لاستیک سازیء ویژهء خودرو‌های نظامی و آفرود در شهرستان دورود، بهره برداری کرد. این کارخانه، سالانه ظرفیت تولید ۷۵ هزار حلقه لاستیک در دو نوع اسپورت و اس، یو وی، ویژه خودرو‌های نظامی و آفرود رو داره.
**

پیگیری قطع سامانه ارتباطء اداره پست با دفاتر اسناد در شبکه خبر... خبرنگاران به سراغ ماجرای قطع برق موزه فرش هم رفتند.
برچسب ها: خبر 20
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۲°