فلسطین خواستار برگزاری نشست فوری اتحادیه عرب شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:31 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۳۳۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۹
تشکیلات خودگردان فلسطین پنجشنبه شب ضمن محکوم کردن توافق امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط، خواستار نشست فوری اتحادیه عرب و سازمان همکاری‌های اسلامی برای مخالفت با آن شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا به نقل از الجزیره، در بیانیه ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین آمده است: اقدام امارات متحده عربی خیانت به قدس، مسجد الاقصی و مسأله فلسطین بوده و به معنای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل است.

تشکیلات خودگردان فلسطین، خواستار عقب‌نشینی فوری ابوظبی از این توافق شد و اعلام کرد: تعلیق اشغال غیر قانونی اراضی فلسطین به بهانه عادی‌سازی امارات و استفاده از مسأله فلسطین به عنوان پوششی برای این هدف، قابل قبول نیست.

ریاست فلسطینی همچنین از سران کشور‌های عربی خواسته است تا تسلیم فشار‌های آمریکا نشده و در مسیری که امارات متحده عربی گام برداشته، حرکت نکنند.

تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرده است؛ کشور امارات یا هر طرف دیگری حق ندارد که به نیابت از ملت فلسطین صحبت کند و هیچکسی اجازه ندارد در امور فلسطین و یا در مورد حقوق مشروع این ملت دخالت کند.

ریاست تشکیلات خودگردان از جامعه جهانی خواسته است تا به قوانین بین‌المللی، قطعنامه‌ها و تصمیمات بین‌المللی به عنوان اصل اساسی برای حل نزاع فلسطینی- اسرائیلی پایبند باشند.

از سوی دیگر تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که سفیر خود در امارات متحده عربی را به دنبال اقدام ابوظبی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی فرا خوانده است.

پیش‌تر نیز شماری از مقام‌ها و احزاب فلسطینی به توافق میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط واکنش تند نشان داده بودند.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند که قبل از پایان یافتن دوره ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با اسرائیل دست یابند؛ زیرا در اصل این رابطه، شخص ترامپ قرار دارد و معلوم نیست که وی دوباره به عنوان رییس جمهوری آمریکا انتخاب شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °