محدودیت در استفاده از نفتکش های چینی در هند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:38 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۳۴۴
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲
در بحبوحه تیرگی روابط میان دهلی نو و پکن، شرکت‌های نفتی دولتی هند کرایه نفتکش‌های متعلق به چین یا حامل پرچم چین برای واردات یا صادرات نفت و محصولات نفتی را متوقف کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
منابع آگاه به بلومبرگ اظهار کردند که کشتی‌های متعلق به چین یا ثبت شده توسط این کشور اجازه ندارند برای واردات یا صادرات نفت و محصولات نفتی مورد استفاده قرار گیرند.

همچنین شرکت‌های نفتی دولتی هند قصد دارند از صادرکنندگان و شرکت‌های بازرگانی نفت درخواست کنند برای تحویل نفت به آن‌ها از نفتکش‌های چینی استفاده نکنند.

خصومتی که اخیرا میان چین و هند که دو واردکننده بزرگ نفت در آسیا هستند، به وجود آمده، روابط تجاری میان دو کشور را تیره کرده است.
 
روابط میان هند و چین همواره متزلزل بوده، اما تنش‌های مرزی که اخیرا میان دو کشور اتفاق افتاد، خشونت آمیزترین رویارویی در ۵۰ سال گذشته و از آخرین باری بود که چین و هند برای مشخص کردن حدود مرزی وارد جنگ شدند. هر دو کشور قدرت‌های هسته‌ای هستند که این مسئله سازمان ملل متحد را نگران کرده و از دو کشور خواسته است حداکثر خویشتن داری را از خود نشان دهند.

تنش‌های میان هند و چین در بسیاری از حوزه‌های بازرگانی منعکس شده و به گفته سازمان‌های تجاری، واردات چین در بسیاری از بنادر هند برای بررسی بیشتر بدون هشدار قبلی نگه داشته شده اند.

با وجود این که غول‌های نفتی هند از کشتی‌های مرتبط با چین استفاده نخواهند کرد، اما انتظار ندارند با اختلال بزرگی در تجارت نفت روبرو شوند، زیرا استفاده آن‌ها از کشتی‌های چینی در هر حال محدود بود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شرکت‌های هندی کشتی‌های چینی را عمدتا برای حمل گاز طبیعی مایع کرایه می‌کردند.
 
اکثر نفتکش‌های غیرهندی که شرکت‌های نفتی استخدام می‌کنند با پرچم کشور‌های لیبریا، پاناما یا موریتانی تردد می‌کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۷°