واکنش گروه‌های مقاومت به خیانت امارات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:45 - دوشنبه 05 آبان 1399
کد خبر : ۷۹۹۳۶۲
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
گروههای فلسطینی با محکوم کردن عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی، این اقدام را خیانت به آرمان فلسطین دانستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 جنبش حماس با محکوم کردن عادی سازی روابط امارات و رژیم اشغالگر قدس، این توافق را به رسمیت شناخته شدن اشغالگری و نادیده گرفتن حقوق مردم فلسطین دانست. سخنگوی جنبش حماس گفت: این توافق، تل آویو را به ارتکاب جنایات بیشتر علیه مردم فلسطین تشویق می کند. فوزی برهوم افزود: این توافق پاداش امارات به جنایت‌های اسرائیل علیه مردم فلسطین است

**
سخنگوی جنبش جهاد اسلامی نیز توافق امارات و رژیم صهیونیستی را موجب افزایش اقدامات تروریستی ضد فلسطینیان دانست.
او گفت: عادی سازی روابط با اشغالگران به معنای تسلیم شدن در برابر آنهاست. این توافق اسرائیل را به تجاوزگری بیشتر علیه ملت فلسطین تشویق می کند. موضع مشترک همه فلسطینی ها، مخالفت با ان است و همه ما این توافق را محکوم می کنیم.

**
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی همچنین در گفتگویی تلفنی بر تقویت وحدت ملی و مبارزه با اشغالگران تاکید کردند.
**
کمیته‌های مقاومت‌فلسطین هم عادی سازی روابط امارات با صهیونیستها را ، فرو کردن خنجر نیرنگ بر پشت امت اسلام توصیف کرد
ابومجاهد ـ سخنگوی کمیته های مقاومت فلسطین در نوار غزه گفت: اقدام امارات در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت به آرمان فلسطین و زدن خنجر مسموم در پشت ملت فلسطین و امت اسلامی است. خیانت دسیسه چینان علیه ملت فلسطین را نخواهیم پذیرفت.
**
معاون دبیرکل جبهه ملی آزادی بخش فلسطین نیز گفت : توافق امارات و رژیم صهیونیستی جنایتی بزرگ علیه فلسطین و همه ملت های اسلامی است
**
طلال ابوظریفه ـ عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین گفت: این توافقنامه برای زیبا جلوه دادن وجهه اشغالگران اسرائیلی است . ما خواهان صرفنظر کردن از این توافقنامه و برنداشتن هیچ گامی برای اجرای آن هستیم . چنین توافقنامه ای، خنجر زدن از پشت به ملت فلسطین است.
**
تشکیلات خودگردان فلسطین با رد توافق امارات و اسرائیل ، نشست فوری اتحادیه عرب و سازمان همکاری‌های اسلامی را خواستار شد . نبیل ابوردینه سخنگوی رئیس تشکیلات خود گردان گفت : اقدام امارات خیانت به قدس، مسجد الاقصی و آرمان فلسطین است . تشکیلات خودگردان فلسطین سفیر خود را در امارات فرا خوانده است .
**
سخنگوی جنبش انصارالله یمن با محکوم کردن توافق امارات و رژیم صهیونیستی ، این اقدام را تحریک‌کننده خواند . محمد عبدالسلام عربستان و امارات را دو حلقه از زنجیره طرح صهیونیسم در منطقه دانست .
 
آمریکا، امارات و رژیم صهیونیستی پنجشنبه با انتشار بیانیه مشترک ، عادی‌سازی روابط میان ابوظبی و تل‌آویو را اعلام کردند .
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°