پیشنهاد عضو ستاد مقابله با کرونا برای اعمال محدودیت‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۹۳۷۲
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
معاون بهداشت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران پیشنهاد کرد: محدودیت‌های کرونایی در شهر‌ها و استان‌های قرمز، تا پایان اپیدمی منحصر به یک هفته نباشد و حداقل یک ماه افزایش یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علیرضا دلاوری در گفتگوی ۱۸:۳۰با تاکید بر ضرورت طولانی‌تر کردن محدودیت‌ها در شهر‌ها و استان‌های قرمز تا پایان شیوع اپیدمی و ثبت واکسن کرونا گفت: دورکاری یک هفته‌ای ادارات بهتر است به یک ماه افزایش یابد تا در این فاصله مدیران بتوانند برای اداره امور در این شرایط برنامه ریزی کنند.

او با بیان اینکه همکاری دستگاه‌های اجرایی و رعایت مناسب مردم در اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در اسفند و فروردین ماه موجب کاهش بیماری در اردیبهشت ماه شد، افزود: بی توجهی برخی از مردم و افزایش مسافرت‌ها و اجتماعات در ایام تعطیلات خردادماه، به بازگشت پیک بیماری منجر شد.

معاون بهداشت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران در ادامه با ارائه آماری از رعایت پروتکل‌ها در پایتخت، اعلام کرد: ۲۵ درصد مردم پایتخت از ماسک استفاده نمی‌کنند و ۲۷ درصد از اصناف هم به فاصله گذاری اجتماعی بی توجه هستند.
 
او درباره مختصات یک ماسک استاندارد هم این طور گفت: 
 
معاون بهداشت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران گفت: فردی که ماسک نمی‌زند حقوق شهروندی را زیر پا می‌گذارند.
او درباره احتمال جریمه متخلفان در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این طور توضیح داد:
 
دلاوری ادامه داد: در دنیا جریمه کردن افراد بدون ماسک، دو برابر اجباری کردن آن جواب داده است.

محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در ارتباطی اینترنتی در خصوص تمدید محدویت‌های کرونایی در پایتخت گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، استانداران هر استان می‌توانند بر اساس شرایط استان خود (برحسب قرمز، زرد یا سفید بودن آن) تقاضای محدودیت‌هایی در رسته‌های شغلی کنند.

او سپس از تمدید مجدد محدودیت‌های کرونایی در پایتخت به درخواست استاندار پایتخت در روز چهارشنبه خبر داد و گفت: این محدودیت‌ها تا پایان مردادماه ادامه دارد که مهمترینِ آن، اجرای طرح ترافیک در کلانشهر تهران بود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد: حضور کارکنان نیز با همان شرایط یک سوم و به صورت دورکاری تصویب شده که بر اساس این طرح برگزاری کلیه اجتماعات همایش‌ها و ورزش‌های پربرخورد و... نیز تا اطلاع بعدی ممنوع شده است.

فرهادی در ادامه به جرائم و مجازات اصناف و اداراتی که شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، اشاره‌ای داشت:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °