آرزوهای آمریکا به خاک افتاد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:24 - چهارشنبه 09 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۳۸۲
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲
سیدحسن نصرالله؛
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: مقاومت و پیروزی لبنان در جنگ 33 روزه تمام آرزوهای رژیم صهیونیستی و آمریکا را به خاک انداخت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "سید حسن نصرالله" در سخنرانی به مناسبت چهاردهمین سالروز پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه گفت حزب الله موفق شد در این جنگ، با ایجاد بازدارندگی، لبنان را از حملات دشمن حفظ کند.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: نتایج پیروزی جنگ 33 روزه 14 سال پیش همچنان ادامه دارد.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان ضمن تشکر از همه کسانی که در این نبرد و در ایجاد این حماسه، مقاومت و پیروزی نقش داشتند، گفت: دشمن صهیونیستی با تصمیم آمریکا جنگ ۳۳ روزه را بر لبنان تحمیل کرد.

وی افزود: ۳۳ روز گذشت و مقاومت همچنان ایستادگی می‌کرد تا آنکه اسراییل وادار شد تجاوزگری را متوقف کند و برای پایان دادن به جنگ از شرط‌های خود منصرف شود.

سید حسن نصرالله بیان داشت: طرح خاورمیانه جدید که از اشغال افغانستان و عراق توسط آمریکا آغاز شد، در سال ۲۰۰۶ در لبنان ناکام ماند و سقوط کرد.
وی تصریح کرد پس از گذشت ۱۴ سال از جنگ تموز، رژیم اشغالگر همچنان از شکست روانی و نظامی رنج می‌کشد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: آنچه در سال ۲۰۰۰ رخ داد، یک دستاورد بود؛ در سال ۲۰۰۶ یک مصونیت و حمایت ایجاد کردیم و پس از آن یک معادله بازدارندگی بر دشمن صهیونیستی تحمیل کردیم که اکنون این معادله بازدارندگی است که از لبنان محافظت می‌کند.

سید حسن نصرالله، مشکل رژیم صهیونیستی با حزب الله را به سبب مقاومت و توانمندی‌های آن و خطراتش برای رژیم اشغالگر دانست و افزود: آمریکایی‌ها وجود قدرت و نیرویی که از لبنان و خاک و ملت و عزت و کرامت آن دفاع کند را بر نمی‌تابند.

وی با اشاره به اینکه مقاومت برای لبنان به مثابه موجودیت است، گفت: حزب الله در نهایت به شهادت یکی از مبارزانش به دست اسراییلی‌ها در سوریه پاسخ خواهد داد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: تصمیم حزب الله برای پاسخ همچنان پابرجاست تا معادله و قواعد درگیری با دشمن را تحکیم بخشد و باید این پاسخ جدی و حساب شده و با برنامه ریزی باشد.

وی به توافق امارات با رژیم صهیونیستی نیز اشاره کرد و آن را اقدامی خائنانه و از پشت خنجر زدن برشمرد و گفت: از اقدام حاکمان امارات در امضای توافق با رژیم اشغالگر غافلگیر نشدیم؛ زیرا اساساً عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها موضوعی واقعی بود که از مدت‌ها پیش برخی حکام عربی آن را کلید زده بودند.

سید حسن نصرالله افزود: زمان اعلام توافق میان امارات و "اسراییل" بیانگر نیاز ترامپ به اعلام یک دستاورد سیاسی است و این توافق نشان می‌دهد که برخی حاکمان عرب در واقع نوکر آمریکا هستند.

وی گفت: پیش بینی می‌کنیم که تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برخی کشور‌های عربی به عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر بپردازند.

دبیرکل حزب الله در تبیین مسئله ایران هراسی تصریح کرد اظهارنظر برخی کشور‌های عربی و اقدام آن‌ها در ترویج ایران هراسی در واقع با هدف دستیابی به توافق با "اسراییل" است.

وی همچنین به فاجعه انفجار در بندر بیروت اشاره کرد و افزود: دو فرضیه درباره این انفجار وجود دارد؛ نخست یک اتفاق بوده است و دوم اقدامی تخریبی... که در هر حال حزب الله در انتظار نتایج تحقیقات است.

سید حسن نصرالله گفت: اگر انفجار بیروت یک اتفاق بوده است، آنگاه دستگاه قضایی لبنان پرونده انفجار را در دستور کار قرار خواهد داد. تحقیقات در این باره باید ادامه یابد و پاسخ‌های لازم به ملت لبنان ارائه شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۲°