هشدار رئیس جمهور: مبادا پای صهیونیست ها را به منطقه باز کنید!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:07 - پنجشنبه 13 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۹۴۰۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
رئیس جمهور با خائنانه توصیف کردن اقدام امارات در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هشدار داد که مبادا پای صهیونیست ها به منطقه باز شود، چراکه در آن صورت برخورد دیگری را شاهد خواهند بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حجت الاسلام و المسلمین روحانی در جلسه امروز ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با بیان اینکه مشخص نیست ویروس کرونا تا چه زمانی وجود خواهد داشت، اظهار داشت: همه ما باید برای زندگی باوجود کرونا در سالیان آینده برنامه ریزی کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به فعالیت های فرهنگی رسانه ملی در ماه های گذشته و به ویژه در لیالی قدر ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: صدا و سیما و فضای مجازی همانطور که در ماه رمضان کمک کردند، در محرم امسال نیز باید کمک کنند تا مراسم عزاداری بخوبی برگزار شود.

وی افزود: مراسم شب های قدر در حالی که مردم فاصله گذاری ها را رعایت کرده بودند، از تلویزیون پخش شد و مردم استفاده کردند.

روحانی اضافه کرد: در پخش مراسم شب های قدر نیز همان معنویت همیشگی ماه رمضان و شب قدر حاکم بود و محرم امسال هم با همین دقت می توان مراسم را برگزار کرد.

روحانی افزود: بی تردید با همراهی یکدیگر می توانیم کنکور و یا مراسم عزاداری ماه محرم را به خوبی برگزار کنیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از اقدام امارات در عادی سازی روابط به رژیم صهیونیستی هشدار داد که نباید پای صهیونیست ها به این منطقه باز شود.

روحانی این اقدام را اشتباهی خائنانه توصیف کرد و گفت: امیدواریم که آنها از این خطا بازگردند.

رئیس جمهور هشدار داد: مبادا بخواهند پای اسرائیل را به این منطقه باز کنند، چراکه آنوقت برخورد دیگری با آنها خواهد شد.

روحانی ابراز امیدواری کرد که این افراد مسیر نادرست خود را ادامه ندهند.

 


مشروح سخنان رئیس جمهور:

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: گزارشات این جلسه نشان داد روند شیوع ویروس کرونا در بسیاری از استان‌ها سیر نزولی دارد. برخی استان‌ها مانند خوزستان، کردستان و آذربایجان غربی عملکرد بسیار خوبی داشتند و روند بیماری نزولی شده که این خوشحال کننده است. امیدوارم استان‌های دیگر هم این روند را داشته باشند.

رییس جمهوری ادامه داد: موج اول بیماری که بیشتر در ماه اسفند سال گذشته و فروردین امسال بود برای مردم روشن کرد که این یک بیماری جدی است. روز‌های اولیه شیوع این بیماری بعضی‌ها این ویروس را جدی نمی‌گرفتند و آنرا مانند سایر بیماری‌ها عنوان می‌کردند.

روحانی ادامه داد: مردم در موج اول احساس کردند که این بیماری جدی است، اما برخی فکر کردن زمان آن بسیار کوتاه است و با رعایت دو تا سه هفته‌ای، این بیماری تمام می‌شود و در واقع زمان را کوتاه در نظر می‌گرفتند.

وی گفت:، اما در موج دوم این بیماری مردم به این نتیجه رسیدند که این بیماری کوتاه مدت نیست و باید بلندمدت‌تر به این بیماری نگاه کنند؛ بنابراین نه فکر این باشیم که دو هفته همه جا تعطیل شود و یا سفر نرویم، بلکه باید سبک زندگی را عوض کنیم. پروتکل‌های مراسم نه برای یک ماه و دوماه بلکه باید برای ماه‌ها و حتی احتمال دارد برای سال‌ها را تغییر دهیم. ممکن است این بیماری باشد حتی واکسن آن بدست بیاید، اما سال بعد دوباره به شکل دیگری ظهور و بروز پیدا کند و ریشه کنی آن برای ما مشخص نیست.

روحانی افزود:، چون روشن نیست که زمان ریشه کنی این بیماری چه زمانی است باید این بیماری را بلندمدت در نظر بگیریم و راه آن این است که برنامه ریزی بلندمدت‌تر مدنظر قرار دهیم. وقتی این طور در نظر بگیریم باید برای کسب و کارمان فکر کنیم. زمانی فکر می‌کردیم این بیماری برای سه هفته تا یک ماه است که آن وقت می‌شد برای یک ماه همه جا را تعطیل کرد، اما زمانی می‌بینیم که این بیماری برای ۶ ماه یا حتی بیشتر است بنابراین باید برای همه فعالیت‌های ضروری زندگی برنامه ریزی کنیم و پروتکل‌های مخصوص را در برابر این بیماری و پیشگیری در برابر آن مراعات کنیم. الان دیگر بحث یک هفته و ۲ هفته نیست.

رییس جمهوری ادامه داد: باید سیستم آموزشی، کسب و کار، مراودات خانوادگی و مراسم را با چارچوب خاص برنامه‌ریزی کنیم و خودمان را برای یک سبک جدید آماده کنیم. باید باور و قبول کنیم این بیماری برای یک مدت طولانی است که باید با آن زندگی کنیم بنابراین برای این کار هم مردم باید به صحنه بیایند و هم به وزارت بهداشت و درمان، متخصصان و به دستورالعمل‌های ستاد ملی اعتماد کنند و هم بین همه مسوولان و آن‌هایی که نفوذ کلام دارند و نخبه و فرهیخته هستند یک نوع وحدت و اتحادی به وجود بیاید.

روحانی گفت: اگر بنا باشد ستاد ملی کرونا که مرجع اصلی است دستورالعملی صادر کند و فرد دیگری که جایگاه و تریبونی در اختیار دارد طور دیگر برای مردم توضیح دهد. افکار مردم متشتت می‌شود و اضطراب برای مردم ایجاد می‌شود ما باید همه متحدانه و همدلانه در این مسیر حرکت کنیم و پیش برویم.

برای آن که فردی در واشنگتن رای بیاورد به مسلمانان خیانت کردند

روحانی در ادامه به توافق امارات با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: کشور مسلمانی که مردم متدینی و بسیار خوبی دارد، اما حاکمان دچار یک مسیر اشتباه و غلط شدند؛ آن‌ها فکر می‌کنند اگر خود را به آمریکا و رژیم صهیونیستی بچسبانند امنیت ان‌ها تامین می‌شود و اقتصاد آن‌ها رشد پیدا می‌کند.

رییس جمهوری برقراری رابطه با صهیونیست‌ها را از نظر جمهوری اسلامی ایران نادرست، غلط و صد در صد محکوم دانست و اقدام امارات را خیانتی به آرمان ملت فلسطین، مسلمان و آرمان قدس عنوان کرد و گفت: در شرایطی که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها (با معامله قرن) نسبت به قدس آن تصمیمات را گرفتند و برخی از کشور‌ها مانند آمریکا سفارتخانه‌های خود را بر خلاف مقرارت و تصمیمات بین المللی منتقل کردند.

روحانی گفت: صهیونیست‌ها به فکر این هستند که بخش دیگری از سرزمین فلسطین را غصب و اشغال کنند و خانه‌سازی‌ها را توسعه دهند، جنایات خود را بر علیه مردم مسلمان فلسطین ادامه دهند در این شرایط برای خوشامد حاکمی که در یک کشور غربی بنا است در انتخابات شرکت کند این توافق را انجام دادند، چرا در این ایام و این مقطع؟

وی گفت: اگر یک رابطه غلطی ایجاد شده است و وجود دارد چرا این ارتباط از سوی طرف سوم یعنی آمریکا اعلام می‌شود؟ زیرا برای اینکه یک آقایی در واشنگتن رای بیاورد به کشور خود، ملت خود، مسلمانان و دنیای عرب خیانت می‌کنند و یا اینکه فکر می‌کنند اگر به دشمنان اسلام و ایران نزدیک شدند برای خود امنیت می‌آورند، که خطا و اشتباه است.

ایران نخستین کشور منطقه بود که تجاوز صدام به کویت را محکوم کرد

روحانی گفت: ما در کنار آن‌ها و حافظ آن‌ها بودیم، بار‌ها در سخنرانی‌های خود اشاره کردم صدام از ما خواهش و التماس کرد که ما چیزی نگوییم تا بتواند تمام کویت، عربستان و بحرین و قطر و امارات را اشغال کند، ما بودیم که ایستادیم و اجازه ندادیم. اگر ما چراغ سبز می‌دادیم و اعلام می‌کردیم از نظر ما مانعی ندارد (صدام کار خود را انجام می‌داد) ما اولین کشوری بودیم در منطقه که تجاوز صدام به کویت را محکوم کردیم.

رییس جمهوری بیان کرد: قبل از اینکه شورای همکاری خلیج فارس از خواب بیدار شود و یا از ترس حرفی بزند همان روز که روز عاشورا هم بود بعد ازظهر شورای عالی امنیت ملی تشکیل شد و این تجاوز به کویت را محکوم کردیم و به مردم آواره کویت رسیدگی کردیم و پس از آن به مردم آواره عراق در سال بعد کمک کردیم.

روحانی تصریح کرد: ایران همواره به عنوان حامی مسلمانان، همسایگان خود و امنیت ساز منطقه خلیج فارس نه فقط اکنون بلکه در طول هزاران سال بوده است؛ امارات متاسفانه خطای بسیار بزرگ مرتکب شده است، امیدوارم از این خطا برگردند و توجه کنند که این مسیر اشتباهی است که نه به نفع حاکمان کشور و نه به نفع امنیت خودشان است.

وی گفت: به امارات هشدار می‌دهیم که مبادا بخواهد پای رژیم صهیونیستی را به منطقه باز کند، آن زمان حساب دیگری خواهد داشت و برخورد دیگری با آن‌ها خواهد شد حواسشان جمع باشد تا اینجا خطای بزرگ و عمل خائنانه‌ای انجام داده اند. امیدواریم متنبه شوند و این مسیر نادرست را ادامه ندهند که بخش تلخ ماجرای دیروز بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۱°