آمادگی مجلس برای شکل‌گیری وزارت خارجه و تجارت بین الملل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:20 - جمعه 28 شهريور 1399
کد خبر : ۷۹۹۴۲۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۲
در دیدار آقایان ظریف و قالیباف، آمادگی مجلس برای بررسی شکل گیری وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل و در دستور کار قرار دادن این موضوع مطرح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ وزیر امور خارجه و معاونان این وزارتخانه با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.
 
در این دیدار ضمن تبادل نظر در خصوص اهم موضوعات سیاست خارجه اعم از شکست آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل در تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران و تحولات لبنان در شرایط کنونی، بر لزوم وفاق ملی بیشتر در ایام پیش‌رو برای تقویت مقاومت فعال و عبور از تحریم و فشار حداکثری آمریکا تاکید شد.

همچنین در این دیدار ضمن تبیین اهمیت ایجاد تمرکز و انسجام در حوزه تجارت خارجی، پیشنهاد شکل‌گیری وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل از سوی دکتر قالیباف ارائه گردید و آمادگی مجلس برای بررسی و در دستورکار قراردادن این موضوع مطرح شد.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس تبدیل رویکرد مدیریتی وزارت امور خارجه از سیاسی-امنیتی به اقتصادی –سیاسی را فراز دیگری از مباحث مطرح شده از سوی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و توجه به بهره‌مندی از ظرفیت‌های دیپلماسی در شرق آسیا و آمادگی مجلس برای فعال‌سازی دیپلماسی پارلمانی خود در عرصه اقتصاد بین الملل را از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بیان کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°