تحویل ۲۰۰ کامیون نو تا ۱۰ روز آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۷۹۹۴۲۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳
قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: طی ۱۰ روز آینده ۲۰۰ دستگاه کامیون نو تحویل رانندگان خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
داریوش امانی با حضور در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با بیان اینکه در سه سال گذشته و از محل صرفه جویی سوخت ۵ هزار ناوگان حمل و نقل جاده‌ای نوسازی شده است، افزود: در سال جهش تولید قرارداد جدیدی بین سازمان راهداری، بانک صادرات و شرکت تولیدکننده داخلی امیدواریم در مرحله اول این ۲۰۰ دستگاه کامیون تحویل کامیونداران شود.

وی گفت: هدفگذاری ما در مرحله اول از نظر سنی ناوگان بالای ۵۰ سال و از لحاظ تناژ کامیون‌های بالای ۱۰ تن است. با سازندگان داخلی دیگر در حال عقد قرارداد هستیم که در صورت نهایی شدن تا یک هزار دستگاه دیگر به نوسازی ناوگان اضافه خواهد شد.

تحویل ۲۰۰ کامیون نو تا ۱۰ روز آینده
امانی گفت: قرارداد تحویل ۵ هزار دستگاه تا ۲۰ ماه دیگر تنظیم شده و تحویل ۱۰۰۰ دستگاه نیز تا ۱۲ ماه آینده صورت خواهد گرفت.

وی گفت: با نوسازی ۵ هزار کامیون ناوگان حمل و نقل نزدیک به یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی خواهد شد.

او با اشاره به وجود تحریم‌ها گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده سرعت عقد قرارداد‌ها مطلوب است و امیدواریم در زمان مشخص شده به نتیجه برسد.
 
وی گفت: تمام تلاش ما برای نوسازی ناوگان عقد قرارداد با شرکت هایی بوده که از استقبال خوبی بین رانندگان برخوردار بوده و خدمات پس از فروش مطلوبی داشته باشد.
 
قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره مراحل و مدت زمان لازم برای دریافت ناوگان نو گفت:
 
کریمی دبیر کانون کامیونداران کشور هم در ارتباط تلفنی با برنامه گفت: تا کنون برنامه نوسازی به شیوه ای که باید باشد انجام نشده است.
وی افزود: اولویت نخست جایگزینی، ناوگان با کیفیت است که متاسفانه در سال های گذشته شرکت های خصوصی با واردات ناوگان چینی آنرا در نظر نگرفته اند.
 
تحویل ۲۰۰ کامیون نو تا ۱۰ روز آینده
 
کریمی با بیان اینکه سرمایه دارنده ناوگان فرسوده همین ناوگان فرسوده است، گفت: تسهیلات در نظر گرفته شده برای این امر باید به گونه ای باشد که صاحب ناوگان از عهده بازپرداخت آن برآید. همچنین در زمان نوسازی ناوگان فرسوده دولت باید از ورود ناوگان جدید جلوگیری کند چرا که با افزایش تعداد ناوگان و کاهش کارکرد رانندگان، توان آنها برای بازپرداخت تسهیلات کم خواهد شد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °