بیش از ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر، شمار مبتلایان به کرونا در جهان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:47 - پنجشنبه 08 آبان 1399
کد خبر : ۷۹۹۴۴۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان هم به بیش از ۲۱ میلیون و ۶۰۲ هزار نفر رسیده است. بیش از ۷۶۸ هزار نفر هم جان خود را از دست داده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آمریکا همچنان در صدر شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا. شمار مبتلایان در آمریکا از ۵ میلیون و ۵۲۹ هزار نفر فراتر رفته است. بیش از ۱۷۲ هزار نفر هم تاکنون فوت کرده اند. برزیل و هند نیز از نظر تعداد مبتلایان و فوتی‌ها بعد از آمریکا قرار دارند. شمار مبتلایان در برزیل به بیش از ۳ میلیون و ۳۱۷ هزار نفر رسیده و تعداد فوتی‌ها از ۱۰۷ هزار نفر گذشته است. در هند هم شمار مبتلایان به بیش از ۲ میلیون و ۵۸۹ هزار نفر و شمار قربانیان به بیش از ۵۰ هزار نفر رسید.

موارد ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه رو به افزایش است. وزارت بهداشت فرانسه آمار مبتلایان به کووید ۱۹ را در شبانه روز گذشته ۳ هزار و ۳۱۰ مورد اعلام کرد. این چهارمین روز پیاپی پس از قرنطینه در فرانسه است که آمار ابتلا به کرونا رکورد می‌زند. این موضوع باعث شده مردم از ترس و نگرانی به آزمایشگاه‌ها برای آزمایش کرونا هجوم برند. در حالی که مقامات بهداشت و درمان فرانسه به دولت برای بازگشت دوباره سخت گیری‌ها اصرار می‌کنند، فعالان بخش اقتصادی درباره شدت گرفتن بحران مالی هشدار داده اند. تاکنون بیش از ۲۱۵ هزار نفر در فرانسه به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از ۳۰ هزار و ۴۰۰ نفر جان باخته اند.

ترکیه هم با موج جدید کرونا مواجه شده است. این کشور دیروز بیشترین آمار کرونایی را در ۴۵ روز گذشته ثبت کرد؛ وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد: با شناسایی بیش از ۱۲۰۰ مورد جدید، تعداد کل مبتلایان به کرونا از ۲۴۸ هزار نفر گذشته است. تعداد قربانیان کرونا در ترکیه هم به ۶ هزار نفر نزدیک شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۲°