جلسه غیر علنی مجلس درباره عرضه نفت در بورس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:37 - شنبه 05 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۴۴۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
مجلس شورای اسلامی در جلسه غیر علنی فروش اوراق نفت را در بورس اوراق بهادار بررسی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس مجلس شورای اسلامی درباره موضوع جلسه غیرعلنی امروز گفت: روسای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه درباره موضوع پیش فروش نفت گزارش خود را ارائه کردند.

آقای قالیباف افزود: همچنین در این باره تعدادی از نمایندگان نظرات خود را مطرح کردند و انشاالله این جمع بندی در شورای عالی اقتصادی موثر واقع شود.

وی گفت: قرار شد کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه جلسه جداگانه داشته باشند ودر صورت ضرورت به شکل مشترک جلسه‌ای تشکیل دهند و موضوع را پیگیری کنند.

آقای قالیباف همچنین با اشاره به برگزاری آزمون سراسری در پایان هفته تصریح کرد: دو کمیسیون بهداشت و درمان و آموزش بر برگزاری این آزمون نظارت داشته باشند ضمن آنکه نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه خود نظارت دقیقی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند.
 
سخنگوی هیات رئیسه مجلس هم با اشاره به نشست غیرعلنی صبح امروز در خصوص موضوع عرضه نفت در بورس گفت: نمایندگان تاکید داشتند که هرگونه تصمیمی در این رابطه باید براساس قوانین مصوب مجلس و مجوزی که مقام معظم رهبری به شورای هماهنگی سران قوا داده اند، باشد.

محمدحسین فرهنگی در حاشیه نشست غیرعلنی امروز اضافه کرد: پیش از شروع جلسه علنی امروز نمایندگان جلسه‌ای غیرعلنی درخصوص ابهامات مربوط به مسائل ستاد هماهنگی سران قوا در حوزه اقتصادی داشتند که عناوینی تحت عنوان گشایش اقتصادی پیرامون بحث عرضه نفت در بورس مطرح شده بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر ادامه داد: رئیس مجلس در این جلسه توضیحاتی درخصوص اینکه چه بحث‌هایی در ستاد هماهنگی سران قوا مطرح شد، ارائه کردند و عنوان شد که کلیات این موضوع در جلسه شورای هماهنگی به تصویب اعضا رسید و جزئیات آن به جلسه بعدی موکول شد؛ اینکه دولت پیش از آنکه جزئیات آن نهایی شود، این مسئله را در رسانه‌ها مطرح کرد، جای تعجب دارد.

وی اضافه کرد: در ادامه نشست غیرعلنی، روسای کمیسیون‌های برنامه، بودجه و محاسبات و همچنین کمیسیون اقتصادی مجلس توضیحاتی در حوزه‌های مربوط به خود را ارائه کردند. تعداد ۱۰ نفر از نمایندگان نیز به قید قرعه اظهاراتی را مطرح کردند که در سخنان آنها، نکات مهمی مطرح شد.

فرهنگی با برشمردن اظهارات مهم نمایندگان گفت: یکی از مسائلی که نمایندگان بر آن تاکید داشتند، تعیین محدوده اختیارات شورای هماهنگی سران قوا براساس اختیاری است که مقام معظم رهبری به این ستاد داده اند، ضمن اینکه نمایندگان تاکید داشتند که رئیس مجلس باید هر تصمیمی را که مجلس می‌گیرد، در جلسه شورای هماهنگی عنوان کند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس یادآور شد: رئیس مجلس نیز تاکید کرد که موضوع عرضه نفت در بورس قطعاً در چارچوبی خواهد بود که مجلس تصمیم می‌گیرد و در نشست شورای هماهنگی نیز با فروش نفت به صورت اوراق و مدت دار مخالفت شد و هر فروشی به صورت نقدی و از طریق بورس خواهد بود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در بند (هـ) ماده ۴ قانون برنامه ششم توسعه و بند (و) تبصره ۱ قانون بودجه سال ۹۸ چنین مجوزی اعطا شده است. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز معتقد بود در بودجه سال ۹۹ مجوز فروش به صورت اوراق نیز به صورتی محدود صادر شده است.

وی تاکید کرد: نهایتاً مجموع نمایندگان و ریاست مجلس تاکید داشتند که هر تصمیمی باید در چارچوب قوانین و مجوز اختیارات مقام معظم رهبری به شورای هماهنگی سران قوا باشد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۲°