شاید کرونا هیچ واکسنی نداشته باشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۹۴۶۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: مطمئن نیستیم که کووید ۱۹ واکسنی خواهد داشت، زیرا در برخی از مبتلایان شاهد ابتلاء مجدد هستیم و بنابر این ممکن است هرگز واکسن مؤثری تولید نشود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علیرضا بیگلری در نشست تصویری (ویدیو کنفرانس) خبری با اصحاب رسانه افزود: بیش از ۲۰۰ گروه در دنیا مشغول ساخت واکسن کرونا هستند، اما اگر هم واکسنی تولید شود مشخص نیست تا چند ماه ایمنی ایجاد می‌کند.

وی گفت: تولید واکسن سه مرحله اصلی دارد در مرحله اول باید روی تعداد اندکی از انسان‌ها آزمایش شود اگر نتیجه مثبت بود روی تعداد افراد بیشتری از نظر ایمنی واکسن آزمایش می‌شود و در مرحله سوم جمعیت بسیار بیشتری باید واکسن را دریافت کنند و عوارض آن از هر نظر مورد بررسی قرار گیرد و بی خطر بودن آن مشخص شود به همین خاطر پیش بینی می‌شود حداقل یک یا دو سال تولید واکسن زمان ببرد.

آقای دکتر بیگلری افزود: ما هم در ایران کار تولید واکسن را آغاز کرده ایم و در حال مطالعات حیوانی هستیم.
 

رئیس انستیتو پاستور ایران با اشاره به آزمایش‌های تشخیص کرونا گفت: آزمایش سرولوژی برای تشخیص افراد مشکوک در تمام دنیا آزمایش شده و قطعی‌ترین راه تشخیص آزمایش‌های مولکولی یا همان پی سی آر است.

آقای دکتر بیگلری افزود: آزمایش پی سی آر هم تنها تا لحظه نمونه گیری معتبر است و ممکن است فرد به محض خروج از آزمایشگاه مبتلا شود.

رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: مردم بدانند، آزمایش‌های سرولوژی و آنتی بادی برای تشخیص کرونا کامل رد شده اند.

دکتر بیگلری افزود: آزمایش مولکولی هم تا لحظه نمونه گیری اعتبار دارد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۷.۹۹°