نشستی برای تبدیل وضعیت آموزگاران حق التدریس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:05 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۴۶۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان اداری و استخدامی امروز نشستی مشترک داشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حاجی میرزایی، بعد از این جلسه، از هدف گذاری برای تبدیل وضعیت حدود ۲۵ هزار آموزگار حق التدریس تا پایان سال ۹۹ خبرداد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال ۲۵ هزار معلم حق التدریس، مربی بهداشت و آموزش دهنده نهضت سوادآموزی تبدیل وضعیت می‌شوند و به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.

آقای محسن حاجی میرزایی گفت: این معلمان باید قبل از استخدام یک دوره آموزشی را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند و در صورت پذیرش در این دوره جذب آموزش و پرورش شوند.

وی افزود: با بکارگیری این معلمان و دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی، اضافه کاری معلمان رسمی و تدریس معاونان مدارس کسری ۱۹۷ هزار نفری معلمان در سال تحصیلی آینده جبران می‌شود و ما کلاس بدون معلم نخواهیم داشت. br/ وزیر آموزش و پرورش گفت: حداکثر سن دانش آموختگان سایر دانشگاه‌ها برای استخدام در آموزش و پرورش ۲۲ سال است.

وی گفت: حقوق و مزایای نیرو‌های قراردادی آموزش و پرورش بازنگری شده است و متناسب با دریافتی نیرو‌های شاغل حساب خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش درباره شیوه نامه جدید آموزش در سال تحصیلی آینده گفت: در این شیوه نامه بر آموزش حضوری تأکید شده است و در هر جایی که امکان تشکیل کلاس داشته باشیم کلاس‌ها حضوری خواهد بود.

آقای حاجی میرزایی ادامه داد: در برخی مناطق ممکن است کلاس‌های حضوری به صورت یک روز در میان تشکیل شود و در مناطق قرمز آموزش به صورت مجازی خواهد بود.

وی تصریح کرد: آموزش‌های دانش آموزان امسال از سه طریق حضوری، تلویزیونی و فضای مجازی خواهد بود که آموزش تلویزیونی از ۱۵ شهریور آغاز خواهد شد.

وی تأکید کرد: دانش آموزانی که به هیچکدام از این روش‌ها دسترسی ندارند از طریق بسته‌های آموزشی و راهبران آموزشی ادامه تحصیل خواهند داد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: استفاده از پیام رسان‌های خارجی در مدارس برای آموزش رسمی دانش آموزان ممنوع است و مدارس موظفند این آموزش را تنها از طریق شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) انجام دهند.

وی گفت: حضور یافتن معلمان در مدرسه و یا در خانه برای آموزش مجازی در اختیار شورای مدرسه است.

وی درباره استفاده از ساختمان‌های مدارس برای عزاداری هیأت‌های مذهبی نیز گفت: ما با این پیشنهاد موافقت کردیم به شرطی که شیوه نامه‌های بهداشتی که از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی کرونا ابلاغ شده در آن‌ها رعایت شود و اختلالی در آموزش رسمی مدارس ایجاد نکند.
 


رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور هم گفت: پارسال دولت با اقدامی مناسب موفق شد، تفاوت متوسط دریافتی کارکنان وزارت آموزش و پرورش را با سایر کارکنان دولت حذف کند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°