اخبار مشروح ۱۳ یکشنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:24 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۹۴۷۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
رئیس جمهور در ستاد اقتصادی دولت: بازار سرمایه، از اصلی‌ترین راه‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد است؛ تعیین ساز و کار افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس، در خانه ملت؛ چهره جدید کووید ۱۹ با ضریب سرایت ۳ تا ۹ برابری و شیوع در کودکان و جوانان؛ و موج دوم کرونا، به فرانسه، ترکیه و کره جنوبی هم رسید؛ عناوین مهمترین اخبار مشروح ۱۳ امروز است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مشروح اخبار ۱۳ به این شرح است:

*تاکید رئیس جمهور بر لزوم فراهم کردن زمینه افزایش مشارکت مردم در اقتصاد و کمک به جهش تولید ... آقای روحانی، جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، تقویت بازار سرمایه را، از مهمترین راه‌های تحقق این هدف ارزیابی کرد. رئیس جمهور، به ظرفیت بازار سرمایه برای هدایت نقدینگی هم اشاره‌ای داشت و گفت: از این مسیر، نقدینگی به سمت تولید، و افزایش سرمایه گذاری و اشتغال می‌رود. عرضه‌های متنوع، سودآور و مطمئن از دارایی‌های دولتی و عمومی در بورس، هم اقداماتی بودند که آقای روحانی، آن‌ها را، بخش‌هایی از اجرای سیاست دولت برای تقویت بورس برشمرد. رئیس جمهور افزود: این اقدامات، با نظم و استمرار تداوم خواهد یافت و نباید در این موضوع هیچ کندی و تعللی صورت بگیرد. نوسانات روز‌های گذشته در بورس هم موضوع دیگری بود که رئیس جمهور درباره‌ی آن‌ها گفت: کارشناسان بازار سرمایه، نوسانات تصحیح کننده در بورس را امری عادی و طبیعی می‌دانند. آقای روحانی البته تاکید کرد: در عین حال، باید از ناهماهنگی در اظهار نظر‌ها و اقدامات اجتناب شود.

* رئیس مجلس شورای اسلامی توافق امارات با رژیم صهیونیستی را سازشی ذلیلانه و خیانت به ارزش‌های امت اسلامی و آرمان فلسطین بر شمرد. آقای قالیباف در نطق بیش از دستور نشست علنی مجلس تاکید کرد: سازشکاران و خائنان بدانند؛ مقاومت و مبارزه با رژیم صهیونیستی با قدرت ادامه خواهد یافت. رئیس مجلس گفت: صف بندی آشکار میان دشمنان رژیم جنایت‌کار صهیونیستی و دوستان آن، بی‌گمان باعث قدرتمندتر شدن محور مقاومت در راه آزادی قدس شریف خواهد شد.
 
 

* نمایندگان مجلس سازو کار افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس را تعیین کردند. نشست امروز مجلس غیرعلنی آغاز شد. طرح پیش فروش نفت و فروش اوراق سلف نفتی بحث اصلی نشست غیر علنی نمایندگان بود.
 
 

* کنکور سراسری با شیوه نامه‌های ویژه‌ی کرونایی، در مراحل پیش از روز آزمون است.۳۹۲ شهرستان و بخش مختلف کشور، محل رقابت داوطلبان آزمون سراسری، خواهند بود. کنکور امسال، در چهار روز برگزار می‌شود، از ۲۹ مرداد تا یکم شهریور. برای محافظت بیشتر از داوطلبان، ضدعفونی کردن حوزه‌های امتحانی، از همین حالا آغاز شده.
 
* وزیر دفاع در نشست خبری از رونمایی دستاورد‌های جدید به مناسبت روز صنعت دفاعی خبر داد. ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی است.
 

- امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به سهم قابل توجه شرکت‌های دانش بنیان داخلی در به ثمر رسیدن دستاورد‌های صنعت دفاعی افزود: بیش از ۹۰ درصد نیاز‌های دفاعی کشور را با کیفیت خوب در داخل تامین می‌کنیم.
 

* کرونای خانوادگی، چهره جدید کووید ۱۹ ـ. کرونایی که ضریب ابتلایش ۳ تا ۹ برابر افزایش یافته، از ابتلای فردی به ابتلای خانوادگی رسیده و با علایم گوارشی در کودکان و جوانان همراه است.
 
 

* چند خبر کوتاه کرونایی.

-وزیر میراث فرهنگی گفت: با توجه به ادامه شیوع کرونا برای حمایت از فعالان بخش گردشگری از مسئولان بانک‌ها خواسته شده است مدت امهال تسهیلات اعطایی به ۹ ماه افزایش یابد. پیش از این مدت امهال تسهیلات اعطایی به فعالان گردشگری ۳ ماه تعیین شده بود.

- رئیس اداره سرمایه انسانی سربازی ستادکل نیرو‌های مسلح اعلام کرد مدت دوره آموزشی مشمولان اعزامی مهر نیز یک ماه خواهد بود.

- رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری متهم پیش فروش واکسن جعلی کرونا در فضای مجازی خبر داد. به گفته سرهنگ معظمی گودرزی انگیزه متهم از این کار سرگرمی بوده است. در دو روز گذشته در فضای مجازی فردی ۳۵ ساله اقدام به پیش فروش واکسنی جعلی برای کرونا کرده بود.

- به علت شرایط کرونایی، کتاب‌های درسی دانش آموزان همه پایه‌های تحصیلی، در خود مدرسه توزیع می‌شود. معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به آغاز توزیع کتاب‌های درسی متوسطه اول از ۲۵ مرداد گفت: توزیع کتاب‌های درسی سایر پایه‌ها از ۱۰ تا ۱۵ شهریور آغاز خواهد شد. مهلت ثبت سفارش کتاب درسی به علت باقی ماندن بخش قابل توجهی از دانش آموزان تا ۳۱ شهریور ادامه دارد.

- رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: تا چند روز آینده کانال ویژه محتوای آموزش و پرورش استثنایی در شبکه شاد راه اندازی می‌شود. آقای حسینی افزود: زمینه دسترسی دانش‌آموزان استثناییِ محروم از آموزش مجازی را فراهم می‌کنیم.

- یک زوج خوش فکر و دلسوز در مازندران، بجای برگزاری مراسم عروسی، هزینه این مراسم رو برای تهیه ۱۱۴ بسته معیشتی و توزیع اون بین نیازمندان اختصاص دادند.

- و یک توصیه از خواننده‌ای که مانند بیشتر مردم، خطر کرونا رو جدی گرفته.

* رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: مردم بدانند، آزمایش‌های سرولوژی و آنتی بادی برای تشخیص کرونا کامل رد شده اند. دکتر بیگلری افزود: آزمایش مولکولی هم تا لحظه نمونه گیری اعتبار دارد.

-رئیس انستیتو پاستور ایران همچنین با اشاره به پیچیدگی ویروس کرونا گفت: ممکن است برای این بیماری هیچ وقت واکسنی کشف نشود.

-دکتر بیگلری با اشاره به اینکه در صورت کشف واکسن میزان تاثیر گذاری آن هم مورد تردید است، افزود: مردم باید دست کم برای دو سال آینده پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

در شبانه روز گذشته، ۵۴۱۰ نفر در جهان بر اثر کرونا جان باخته‌اند یعنی ثبت ۱ مرگ کرونایی در هر ۱۵ ثانیه. ترکیه، فرانسه و کره جنوبی آخرین کشور‌هایی هستند که از موج دوم کرونا خبر می‌دهند.

* وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان اداری و استخدامی امروز نشستی مشترک داشتند. حاجی میرزایی، بعد از این جلسه، از هدف گذاری برای تبدیل وضعیت حدود ۲۵ هزار آموزگار حق التدریس تا پایان سال ۹۹ خبرداد.
 

- رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور هم گفت: پارسال دولت با اقدامی مناسب موفق شد، تفاوت متوسط دریافتی کارکنان وزارت آموزش و پرورش را با سایر کارکنان دولت حذف کند.
 

* مرور چند خبر داخلی:

- ده سامانه شفافیت شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) رونمایی شد. از طریق این سامانه‌ها برای اولین بار بخش بزرگی از تراکنش‌های مالی، بازرگانی و دارایی‌ها در ۲۲۰ شرکت وابسته به صندوق بازنشستگی و شستا شفاف می‌شود.

-سخنگوی سهام عدالت از جریمه یک کارگزاری به علت تاخیر در واریز وجوه فروش سهام خبر داد. فهیمی گفت: هر شخص می‌تواند با شماره گیری کد ۱ در شماره ۱۵۶۹ و ارائه کدملی کارگزار ناظر خود را بشناسد و با مراجعه حضوری و یا غیرحضوری از مبالغ واریز شده مطلع شود.

-مدیرعامل گروه صنعتی مپنا گفت: ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه‌های متعلق به این گروه صنعتی به مرور وارد بازار بورس خواهند شد. علی آبادی افزود: تلاش می‌شود به زودی هلدینگ نیروگاهی مپنا به بازار بورس عرضه شود.

-معاون درآمد‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: بساز و بفروش‌هایی که پروانه ساخت آن‌ها سال ۱۳۹۵ و پس از آن صادر شده، مکلف به تسلیم اظهارنامه تا پایان مرداد و پرداخت مالیات هستند. مسیحی افزود: این دسته از مودیان، در صورت عمل نکردن به تکالیف قانونی، مشمول جریمه به میزان ۳۰ درصد غیرقابل بخشش می‌شوند.

-سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت در رتبه‌بندی جدید شانگ‌های جایگاه دانشگاه شیراز ۲۰۰ پله و دانشگاه تبریز ۱۰۰ پله ارتقا یافته است. در بین هزار دانشگاه برتر جهان، ۱۲ دانشگاه از ایران حضور دارند و ایران از این نظر، در میان کشور‌های منطقه رتبه اول را دارد.

- سعید خطیب زاده سخنگوی جدید وزارت خارجه شد. آقای خطیب زاده پیش از این معاون پژوهشی مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه بود. خطیب‌زاده به عنوان دیپلمات در آلمان و کانادا هم فعالیت کرده است.

* مرور چند خبر خارجی:

-وزارت بهداشت یمن، اقدام تروریست‌های داعش در اعدام و به صلیب کشیدن"مظهر یوسفی" پزشک یمنی در البیضاء را محکوم کرد. این پزشک یمنی در مرکز درمانی در استان البیضاء مشغول به کار بود.

- روزنامه نیویورک تایمز از افزایش روز افزون تاخیر‌ها در تحویل محموله‌های پستی در مناطق مختلف آمریکا خبر داد. این هفته ترامپ اعلام کرد به علت مخالفتش با رای گیری از طریق پست با اختصاص بودجه جدید به اداره پست مخالف است.

- تمرین نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی به تعویق افتاد. کره جنوبی علت تعویق این تمرین نظامی مشترک را ابتلای یک نظامی کره‌ای به کرونا اعلام کرده. قرار است تمرین نظامی مشترک آمریکا و کرده جنوبی با دو روز تاخیر از روز سه شنبه آغاز شود.

-رفتار خشن پلیس آمریکا با یک زوج رنگین پوست به بهانه ایجاد سر و صدا در یک هتل در شهر سن خوزه ایالت کالیفرنیا ... شبکه"ای بی سی ۷ " تصاویری حمله پلیس به این زوج جوان با گلوله پلاستیکی و استفاده از اسلحه شوک الکتریکی را منتشر کرده است.

-ادامه آتش سوزی جنگلی در کالیفرنیا سبب افزایش دمای هوا در این ایالت شده است. آتش نشانی محلی میگوید: افزایش دمای هوا و وزش باد‌های گرم روند خاموش کردن آتش سوزی را دچار مشکل کرده. صد‌ها نفر از ساکنان مناطق درگیر آتش سوزی خانه‌های خود را ترک کرده اند.
برچسب ها: اخبار ، مشروح ، مشروح 13
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۴°