زنگنه: اوراق نفتی چند روز آینده در بورس عرضه می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:34 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۴۸۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
وزیر نفت گفت: عرضه این اوراق طبق قانون بودجه، قانونی است و ربطی به پیش فروش نفت با سررسید ۲ ساله (طرح گشایش اقتصادی) ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بیژن نامدار زنگنه در حاشیه نشست امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جمع خبرنگاران در این باره تصریح کرد: اوراقی که قرار بود، منتشر شود اوراق مالی - اسلامی است که در قانون بودجه نیز اجازه انتشار آن هم به دولت و شرکت نفت داده شده بود؛ طی یکی دو روز آینده مشکل حل و اوراق عرضه خواهد شد.

وی افزود: در عرضه این اوراق یک خلط مبحثی با پیشنهاد پیش فروش نفت با سررسید دو ساله - گشایش اقتصادی که هنوز نهایی نشده - انجام شده بود لذا نمایندگان مجلس و دیوان محاسبات گفتند که عرضه این اوراق ابهام دارد.

وزیر نفت ادامه داد: ما هم گفتیم که نمایندگان دیوان محاسبات، سازمان امور مالیاتی، وزارت نفت و نمایندگان مجلس بنشیند و با هم مشکل را حل کنند.

وی با اشاره به طرح این موضوع در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در جلسه امروز نیز محتوای کلی مطرح شد که البته کمیسیون نیز نظرش کمک به وزارت نفت است.
 
آقای زنگنه تاکیدکرد: قرار شد که این ابهامات ظرف امروز و فردا رفع شود چرا که عرضه این اوراق خلاف قانون نیست و مطابق با قانون بودجه است؛ فکر می‌کنم موضوع یکی دو روزه حل و اوراق نفتی در بورس عرضه شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°