بنادر و وضعیت کالاهای متروکه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:57 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۴۸۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: چنانچه کالاهای وارداتی سیر طبیعی ترخیص را طی نکنند پس از ۴ ماه در جرگه کالاهای متروکه قرار می گیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "محمد راستاد" در گفتگو با ۱۸:۳۰ از آمار و ارقام میزان بارگیری در بنادر کشور گفت و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۴۷ میلیون تن کالا در بنادر مختلف کشور بارگیری شده است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: موجودی انبار بنادر از کالاهای اساسی، بیش از 3 میلیون تن برآورد شده است.
او با بیان اینکه در ۵ ماه گذشه ۱۲میلیون تن کالا به کشور وارد شده است، گفت: بیشترین مقدار واردات کالا به کالا‌های اساسی اختصاص دارد.

راستاد با اشاره به واگذاری ۶۲۰ هزار تن کالای متروکه در بنادر به سازمان اموال تملیکی، افزود: ممکن است برخی از محموله‌ها و کالا‌ها سیر طبیعی ترخیص را طی نکنند و در فرایند کالا‌های متروکه (مهلت ترخیص منقضی شده) قرارگیرند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از شرایط ترخیص کالا‌ها در بنادر گفت و افزود: بیشترین زمان ممکن برای ترخیص کالا در بنادر ۴ ماه است.
راستاد با بیان اینکه شرایط خوبی بین سازمان اموال تملیکی و دستگاهها و بخش های حاکمیتی در ترخیص کالا وجود دارد، گفت: در صورتیکه صاحبان کالا به موقع برای واردات و ترخیص کالا اقدام نکنند، پس از مهلت ترخیص به جرگه کالای متروکه قرار می گیرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از گفتگوی خود به خودکفایی در تولید تجهیزات دریایی اشاره کرد و گفت: در دستور کار این سازمان است تا باتوجه به توان صنایع دریایی داخلی در سال جهش تولید ۸۳ فروند شناور مورد نیاز تولید کند.
او گفت: سازمان بنادر موفق شده است تاکنون ۷۶۰ قطعه از تجهیزات دریایی را تولید کند.
راستاد افزود:بیش از نیمی از ۱ هزار و ۴۰۰ متر از پایانه کانتینری اسکله بندر شهید رجایی برای بزرگترین نسل از کشتی‌های کانتینر بر تا پایان سال توسعه می‌یابد.
 
برچسب ها: کالای اساسی ، بنادر
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °