مجسمه ها در آمریکا نماد برده داری اند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:02 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۷۹۹۴۸۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶
پروفسور مانیشا سینها استاد دانشگاه هاروارد: مردم مجسمه های ساخته شده در قرن 19 را نماد برده داری می دانند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

پروفسور مانیشا سینها استاد ممتاز تاریخ آمریکا در دانشگاه کنتیکت درباره دلیل درخواست های فزاینده برای برداشتن نمادهای برده داری در امریکا گفت: دلیل اصلی این است که مردم مجسمه های ساخته شده در قرن 19 را نماد برده داری می دانند.

او گفت: سازندگان این مجسمه سازی نه تنها از برده داری حمایت کرده اند بلکه بعد از جنگ داخلی هم تلاش کردند سفیدپوستان در جایگاه برتر قرار گیرند.

استاد دانشگاه هاروارد و نویسنده کتاب علت بردگی می گوید: مرگ جرج فلوید دلیل اصلی ایجاد جنبش اعتراضی گسترده در سراسر آمریکا شده است و به همین دلیل است که مردم عادی نیز به مجسمه های برده داری بیشتر فکر کنند و تظاهرات اعتراضی همچون بمبی بود بر حقیقت ماجرا.

پروفسور مانیشا سینها درباره تفاوت اعتراضات این دوره با دوره های قبل افزود: در این تظاهرات شاهد تنوع گسترده از نژادهای مختلف افراد از طبقات مختلف جامعه هستیم و بخش بزرگی از افراد معترض به دنبال نشان دادن خشم خود هستند.

استاد دانشگاه هاروارد درباره ادامه تبعیض ها در آمریکا با وجود اعتراضات گفت: اجرا شدن سیستم آپارتاید مبتنی بر جداسازی سیاه پوستان از سفید پوستان و شکاف جدی در جامعه چیزی است که هیچ وقت در جامعه امریکا به آن رسیدگی نشده است. حق و حقوق و برابری در آمریکا اصلا وجود ندارد و مردم در حال بیدار شدن هستند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°