بورس دو نوبته شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:03 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۴۹۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۹
با تصمیم سازمان بورس و به منظور بهبود کارکرد سامانه معاملاتی، فعالیت بورس تهران از امروز در دو مقطع زمانی و به صورت دو نوبته انجام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 بر اساس زمانبندی جدید سازمان بورس که به منظور رفع برخی از مشکلات و محدودیت های ناشی از افزایش حجم فعالیت بازار اتخاذ شده است،  جلسات معاملاتی صنایع در بورس تهران از امروز دوشنبه ۲۷ مرداد به صورت موقت در دو نوبت صبح و عصر تغییر می‌کند.
 
 بر اساس زمانبندی جدید، در نوبت اول از ساعت ۸:۳۰ تا ۸:۴۵ زمان سفارش گیری است و از ۸:۴۵ تا ۱۱:۴۵ معاملات ادامه دارد.
 
در نوبت دوم نیز از ساعت ۱۲ تا ۱۲:۱۵ سفارش گیری انجام می شود و از ساعت ۱۲:۱۵ تا ۱۵:۱۵ معاملات ادامه خواهد داشت.
 
فقط فراورده‌های نفتی، کُک، فلزات اساسی و هلدینگ‌های چند رشته‌ای در نوبت دوم امکان معامله خواهند داشت.
 
سازمان بورس برای بهبود وضعیت معاملات بازار بورس، اقداماتی را در دستور کار قرار داد، اما با توجه به ورود سهامداران تازه وارد و حجم گسترده نقدینگی‌های جدید به این بازار تدابیر اعمال شده از سوی این سازمان، جوابگوی این حجم از ورود نقدینگی نبوده و باز هم شاهد وجود معضلاتی در معاملات این بازار بودیم.
 
از چند وقت گذشته به منظور بهبود وضع موجود، معاملات برخی از سهام حاضر در بازار به زمان بعد از ساعت معاملات موکول شد تا شاید این اقدام بتواند مرهمی برای کاهش سنگینی هسته معاملات در زمان اصلی بازار باشد.

با توجه به چنین وضعیتی در بازار و اعتراض سهامداران به روند معاملات، از هفته گذشته تصمیماتی به منظور بهبود روند معاملات این بازار اتخاذ و طبق اطلاعیه‌ای از انتقال معاملات شرکت‌های بزرگ بورسی به تایم عصر خبر دادند که به گفته اکثر کارشناسان این اقدام می‌تواند باعث سبک شدن حجم معاملات هسته معاملات و کاهش مشکلات ایجاد شده که اخیرا با حاشیه‌های بسیاری در این بازار همراه بوده، شود.

در جلسه معاملاتی صبح، کلیه صنایع، به غیر از صنعت فلزات اساسی، صنعت شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی و صنعت فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای به همراه مشتقات مربوطه اعم از اختیار معامله و اختیار فروش تبعی قابل معامله هستند.

در جلسه معاملاتی دوم نیز، صنایع فلزات اساسی، شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی و فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای به همراه مشتقات مربوطه اعم از اختیار معامله و اختیار فروش تبعی قابل معامله است.

کلیه صندوق‌های قابل معامله (ETF)، اوراق بهادار با درآمد ثابت و نیز معالات همه نماد‌های آتی سبد سهام در جلسه دوم معاملاتی قابل معامله خواهند بود.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۷°