جزئیات اجرای مصوبه مجازات متخلفان کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:24 - چهارشنبه 09 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۵۳۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸
مسئول وزارت بهداشت گفت: کارشناسیِ حقوقی و قانونی مجازات افراد متخلف در سطح شهر هنوز انجام نگرفته و ستاد هنوز تصمیم گیری و مصوبه‌ای در این باره نداشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سیدرضا غلامی رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی وزارت بهداشت در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا مجازات‌ها شامل دو گروه است یکی مراکز دولتی و دیگری مراکز و اماکن بخش خصوصی، در بخش دولتی در ابتدا به خود کارمند تذکر داده می‌شود و در مرحلۀ بعد در پروندۀ او موضوع تخلف از دستورالعمل‌های بهداشتی درج می‌شود و در صورت ادامه تخلف و بی توجهی، انفصال از خدمت به مدت یکی دو ماه در نظر گرفته شده و در بخش خصوصی نیز درج در پرونده صنفی و تذکر به خود فرد و در نهایت تعطیلی چند روزه و پلمب واحد صنفی و در صورت اصرار بر تخلف تعطیلی بلند مدت پیش بینی و مصوب شده است.
غلامی گفت: مصوبه ظرف یکی دو روز آینده از طریق خود استانداری‌ها برای اجرا ابلاغ می‌شود.

او با بیان این که باید شرایطی ایجاد کنیم که خود افراد مجبور به رعایت پروتکل‌ها شوند گفت: کارشناسیِ حقوقی و قانونی مجازات افراد متخلف در سطح شهر هنوز انجام نگرفته و موضوع مطرح شده اما ستاد هنوز تصمیم گیری نکرده و مصوبه‌ای در این باره نداشته است.
قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف هم با اشاره به همکاری اصناف با ستاد کرونا از همان ابتدای اپیدمی گفت: ما گشت‌های مشترکی داریم که نظارت و بازرسی می‌کنند و بازرسین خود ما هم در حوزه اصناف روزانه بازرسی و نظارت دارند که در وهله اول در صورت مشاهده تخلف کرونایی، تذکر می‌دهند و در مراحل بعد بر اساس قانون نظام صنفی برخورد لازم صورت گرفته و می‌گیرد و ما وظیفه داریم برای سلامت مردم و برای رفاه آن‌ها با متخلفان برخورد کنیم، زیرا دستورالعمل‌های کرونا برای همه لازم الاجراست.

نوده فراهانی گفت: چیزی که مسلم است این است که باید خود مردم رعایت کنند مردم باید برای سلامت خودشان دستورالعمل‌ها را رعایت کنند باید مردم را به مشارکت دعوت کنیم و هرکس را مسئول رفتار خودش و رعایت دستورالعمل‌ها بدانیم و از طریق صدا و سیما آموزش داده شود تا مردم موضوع بیماری و اپیدمی و شیوع آن را شوخی نگیرند و گرنه بالای سر هر فرد نمی‌توان یک مامور گذاشت. البته در کنار این هم باید با متخلفان برخورد شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۲°