معاون سازمان بورس: مردم از این شرایط نگران نباشند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:49 - دوشنبه 31 شهريور 1399
کد خبر : ۷۹۹۵۴۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۳
معاون سازمان بورس اوراق بهادار گفت: شاخص بورس از ابتدای سال ۹۹ تاکنون حدود ۳۰۰ درصد افزایش داشته است و طی این دو تا سه روز حدود ۱۳ درصد کاهش را تجربه کرده که این میزان طبیعی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمدحسن ابراهیمی با حضور در استودیو پخش خبر ۲۱ شبکه یک سیما افزود: مردم از این شرایط نگران نباشند و افت و خیز، ذات بازار سرمایه است و در همه دنیا این اتفاقات پیش می‌آید.

وی گفت: اخبار، تاثیر گذار در بازار سرمایه است، ولی خبر نگران کننده اقتصادی طی این چند روز نداشته ایم.

عضو هیات مدیره و معاون سازمان بورس اوراق بهادار افزود: کسانی که در این بازار، سرمایه گذاری می‌کنند باید بپذیرند که بازار، افت و خیز دارد و سرمایه گذاری در این بازار با ریسک همراه است و هیچ کدام از بازار‌های سرمایه در دنیا، سودی را تضمین نمی‌کنند.

آقای ابراهیمی گفت: زمانی که سرعت رشد با این شرایط باشد انتظار کاهش، دور از ذهن نیست.

وی افزود: در حال حاضر با اصلاح شاخص روبرو هستیم و این اصلاح موقتی است.

عضو هیات مدیره و معاون سازمان بورس اوراق بهادار گفت: هسته معاملات بورس از کشوری خریداری شده که در حال حاضر به واسطه تحریم امکان بروز رسانی آن وجود ندارد و از تعدادی تیم برجسته دانشجویی درخواست اصلاح این هسته را کردیم.

آقای ابراهیمی افزود: این هسته توانایی انجام معاملات زیاد را ندارد و مجبور به انجام معاملات صنایع در شیفت صبح و بعد از ظهر شدیم که این شرایط به صورت موقتی است.

وی گفت: در صورت اصلاح هسته معاملات، شرایط به حالت قبل باز می‌گردد و این مسئله موجب نگرانی سرمایه گذاران نباشد.

عضو هیات مدیره و معاون سازمان بورس اوراق بهادار افزود: افرادی که با نگاه سود تضمینی وارد بازار سرمایه شدند حتما نگاه خود را اصلاح کنند و مردم هرگز دارایی‌های ضروری خود را وارد این بازار نکنند و همچنین افراد باید با حداقل دانش مالی وارد بازار سرمایه شوند.

آقای ابراهیمی افزود: یکسری از گروه‌های مجازی در بازار سرمایه، صف خرید و فروش درست کرده که موجب گمراهی مردم می‌شوند.

این عضو هیئت مدیره بورس به هموطنان توصیه کرد: افرادی که از دانش کافی در بازار سرمایه برخوردار نیستند از صندوق‌های سرمایه گذاری، شرکت‌های مشاورین سرمایه گذاری و سبدگردان‌ها استفاده کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °