آموزش ترکیبی برای دانشجویان جدید الورود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۹۵۵۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:ترم جدید برای دانشجویان جدیدالورود از ابتدای آبان به صورت ترکیبی آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای منصور غلامی در پنجاه و سومین اجلاس معاونان آموزشی سراسر کشور که در سالن همایش وزارت علوم برگزار شد افزود: نیمسال تحصیلی گذشته را نسبتا موفق پشت سرگذاشتیم و ساختار مجازی در دانشگاه‌ها تجربه‌ای جدیدی به حساب می‌آید.

وی گفت: باتوجه به شرایطی که کشور در موضوع ویروس کووید-۱۹داشته است و اتفاق افتاد، اجبار در دانشگاه‌ها به وجود آمد که ارزیابی‌های ما نشان می‌دهد که توفیق بسیار خوب حاصل شده است.

آقای غلامی افزود: ادامه آموزش‌های مجازی در اولویت قرار دارد و در این بازه زمانی تاکید می‌شود که برنامه‌ریزی، نظارت، کنترل و پیگیری تحقق برنامه‌ها توسط آحاد اعضای هیات علمی انجام شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه از ۱۵ شهریور، سال جدید تحصیلی آغاز می‌شود باید زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات آموزشی پیگیری شود.

وزیر علوم تاکید کرد: در نیمسال آینده باید برنامه‌هایی برای امکان بازدید دانشجویان جدیدالورود به منظور استفاده از امکانات و خدمات دانشجویی فراهم شود.

آقای غلامی با بیان اینکه برگزاری آزمون سراسری ان شاءالله از فردا آغاز می‌شود و تا شنبه نیز آینده ادامه خواهد داشت گفت: من از روسای دانشگاه هاخواهش کردم که حتماً خود و یا اعضای هیئت رئیسه حضور مستقیم در برگزاری آزمون‌ها داشته باشند و نظارت کنند.

آقای غلامی اضافه کرد: خوشبختانه با تدابیری که با همکاری وزارت بهداشت انجام شده است، داوطلبان با اطمینان خاطر در آزمون شرکت کنند و خانواده‌های آنان نگرانی نداشته یاشند، زیرا تمام تدابیر بهداشتی اندیشیده شده است و ان شاءالله آزمون خوبی برگزار خواهد شد.

وی افزود: ورود دانشجویان جدید را از ابتدای آبان در محیط‌های دانشگاهی پذیرا خواهیم بود و یک تور مجازی از مجموعه دانشگاهی برای آن‌ها درنظر گرفته شده است.

وزیر علوم تاکید کرد: با توجه به حضور بالای دانشجویان داخل و خارج کشور با برای برگزاری جشنواره پیش بینی‌هایی به منظور توسعه جشنواره‌ها و همایش‌ها شکل گیرد.

آقای غلامی گفت: سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) برگزار خواهد شد.
 
 
 
امکان دسترسی هیچ کس به سؤالات آزمون سراسری وجود ندارد

وزیر علوم، تحقیقا ت و فناوری گفت: یک گروه در فضای مجازی در یکی از استان‌ها که اقدام به انتشار سؤالات تقلبی کنکور کرده و حتی افرادی را برای آزمون استخدام کرده بودند توسط پلیس دستگیر شدند.

آقای منصور غلامی در حاشیه پنجاه و سومین نشست معاونان آموزشی دانشگاه‌ها که در سالن همایش‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد درباره اخباری که در فضای مجازی مبنی بر لو رفتن سؤالات آزمون سراسری منتشر می‌شود گفت: در ابتدا به این نکته اشاره کنم که به هیچ وجه امکان دسترسی هیچ کس به سؤالات آزمون سراسری وجود ندارد و تمام این موارد کلاهبرداری است و اگر کسی این اخبار را بپذیرد و مبلغی را پرداخت کند دیگر نمی‌تواند ادعا کند که پول به او برگردد.

وی افزود: اساس و مبنای این اخبار دروغ و خلاف است و هیچ کس گول این اخبار را نخورد.

آقای غلامی گفت: یک گروه از این افراد که در یکی از استان‌ها در فضای مجازی اقدام به انتشار اخبار فروش سؤالات آزمون کردند و یا این که کسی را برای امتحان دادن به جای کس دیگری استخدام کرده بودند توسط پلیس دستگیر شدند و برخورد قانونی با آن‌ها صورت می‌گیرد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد: تمام این پیام‌ها در فضای مجازی توسط پلیس فتا ردیابی می‌شود و با آن‌ها برخورد قانونی صورت می‌گیرد بنابراین داوطلبان و خانواده آن‌ها گول این حرف‌ها را نخورند و از صحت برگزاری آزمون مطمئن باشند.

وی افزود: براساس آخرین گزارش‌های ارسالی، حوزه‌ها برای برگزاری آزمون آماده و امکانات لازم به طور کامل نیز فراهم شده است.

آقای غلامی تأکید کرد: در استان‌های مختلف هم نهاد‌های مختلف به همراهی با سازمان سنجش در برگزاری آزمون کمک می‌کنند و امنیت سؤالات و حمایت‌ها به خوبی صورت می‌گیرد.

وی با بیان توصیه‌هایی به داوطلبان آزمون سراسری گفت: اول این که داوطلبان سعی کنند یک روز قبل از آزمون استراحت کنند و خواندن متراکم درس را کنار بگذارند و دوم این که داوطلبان و خانواده‌های آنان در باب سلامت محیط آزمون تردید نکنند و هنگامی که از منزل خارج می‌شوند با حفاظت کامل و داشتن ماسک و دوری از ازدحام در محل‌های آزمون حضور پیدا کند و بعد از پایان آزمون هم به سرعت از حوزه‌ها خارج و تجمع نکنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °