وزیر کشور: مشکلی در تامین دارو نداریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:33 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۷۹۹۵۶۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
وزیر کشور با بیان اینکه مشکلی در تامین دارو در کشور وجود ندارد، گفت: گزارش واحد‌های صنفی آسیب دیده از کرونا به رئیس جمهور ارایه می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه پنجاه و پنجمین جلسه ستاد اطلاع رسانی تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از دستورات جلسه بررسی گزارش دستگاه‌های مختلف در حمایت از واحد‌های تولیدی آسیب دیده در کرونا بود، گفت: از سوی اصناف گزارش خوبی در این جلسه ارایه و مقرر شد که موضوع بررسی کارشناسی و آسیب شناسی شود و سپس به رییس‌جمهور ارائه کنیم تا حمایت‌های لازم سرعت گیرد.

وزیر کشور موضوع بورس را از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز برشمرد و گفت: بورس ابعاد مختلفی دارد و بازار سرمایه با استقبالی که مردم داشتند، تاکنون گام‌های بلندی را در جذب نقدینگی و هدایت آن برعهده داشته‌است. همه بورس‌ها در بعضی از مقاطع دچار نوسانات می‌شوند که این نوسانات باید از طریق کارشناسی و پیش بینی‌های لازم جبران شود.

وی ادامه داد: گزارشی که از بورس داشتیم، مناسب بود، ولی لازم بود که هماهنگی رسانه‌ای در اینجا انجام شود تا همه رسانه‌ها به صورت کارشناسانه و دقیق به بورس بپردازند و از تهییج افکار عمومی پرهیز شود، زیرا خط رسانه‌ای رسانه‌های خارج از کشور و ماهواره‌ها در چند روز گذشته تحریک و تهییج مردم و دعوت آن‌ها برای فروش سهام خود بوده است.

وزیر کشور در همین راستا تاکید کرد: با توجه به گزارش‌هایی که در دولت و اینجا داده شد، و با تدابیری که اندیشیده شده است، این قضیه به دقت و به خوبی مدیریت می‌شود.

آقای رحمانی فضلی درباره مشکلات حوزه دارو تصریح کرد: امروز وزارت بهداشت توضیح داد که با هماهنگی بانک مرکزی در حوزه تخصیص و تامین منابع دارو مشکلی نخواهد داشت و قول داد بازار در حد نیاز فراهم است و تا آخر سال نیز فراهم خواهد شد.

وزیر کشور تصریح کرد: نگاه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی این است که همراه با افکار عمومی و ارتباطاتی که با مسئولان خواهیم داشت، شرایط را به گونه‌ای هدایت کنیم که همه فعالیت‌های اقتصادی در بستر طبیعی و کارشناسی خودش دنبال و در ضمن به مردم هم اطلاع رسانی دقیق شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه طرح فروش نفت سلف از موضوعات مهمی بود که در جلسه امروز مطرح شد، گفت: هفته قبل دو طرح درباره فروش نفت مطرح شد، یکی طرح فروش نفت مدت‌دار بود به میزان ۲۰۰ میلیون بشکه که کلیات آن در جلسه سران قوا تصویب شد و مقرر شد آیین نامه‌های اجرایی هم با دقت لازم تهیه و هر وقت آماده شد، ارائه شود. یک بحث دیگر موضوع فروش سلف نفت بود که وزارت نفت مجوز قانونی آن را در بودجه دارد، ولی، چون این‌ها به تاخیر افتاد و قبل از اینکه تایید نهایی بشود، اعلام شد و توقع مردم محقق نشد، اما مقرر شد که حتما در طرح‌های بزرگ این‌چنینی پیوست تبلیغاتی، اطلاع رسانی و اقناع‌سازی مردم تهیه شود تا مردم دچار بی‌ثباتی و ضعف تصمیم‌گیری در برنامه‌های اقتصادی خود نشوند.

رحمانی فضلی در ادامه با تاکید بر اینکه دشمنان ما در رسانه‌های خود به بی‌ثباتی دامن می‌زنند، ضمن قدردانی از رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما، ابرازامیدواری کرد: با رعایت همه مسائل و با اطلاع رسانی درست و دقیق بتوانیم شرایط کنونی اقتصادی را در افکار عمومی به نحو احسن مدیریت کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°