امیر حاتمی: مشکلی در تولید تسلیحات راهبردی نداریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:55 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۵۶۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
امیر سرتیپ حاتمی تاکید کرد: به جهت وجود زیرساخت‌های مختلف مشکلی در تولید تسلیحات راهبردی و محصول نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح پس از بازدید نمایندگان مجلس از نمایشگاه دستاورد‌های دفاعی (به مناسبت ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی) در نشست با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که با حضور مدیران عامل سازمان‌های تابعه وزارت دفاع در سازمان صنایع دفاع برگزار شد، اظهار داشت: وزارت دفاع در تعامل و هماهنگی با مجلس شورای اسلامی بخصوص کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توانسته است راهبرد‌های وزارت دفاع در راستای تقویت امنیت ملی و حفظ قدرت بازدارندگی را به خوبی پیش ببرد.
 
امیر حاتمی: مشکلی در تولید تسلیحات راهبردی نداریم

امیر سرتیپ حاتمی با بیان ظرفیت‌ها و زیر ساخت‌های موجود وزارت دفاع در تأمین نیازمندی‌های دفاعی کشور گفت: وزارت دفاع آماده است تا با هماهنگی مجلس شورای اسلامی از سرریز دانش دفاعی خود در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده است، به بخش اقتصادی و غیر نظامی کشور کمک کند.

وزیر دفاع با بیان اینکه مجلس و به ویژه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مسئول و سیاستگذار امنیت ملی است، اضافه کرد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح پشتوانه تأمین امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی است و حمایت‌های مجلس نقش مستقیمی در حفظ و ارتقای این اقتدار دارد.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه به جهت وجود زیر ساخت‌های مختلف مشکلی در تولید تسلیحات راهبردی و محصول نداریم، تصریح کرد: چنانچه مجلس ردیف بودجه مستقلی برای تحقیقات دفاعی پیش بینی نماید قطعاً دست جمهوری اسلامی را در دستیابی به فناوری‌های نوظهور و متعاقبا مقابله و پاسخ به چنین تهدیداتی بازتر خواهد گذاشت.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این نشست با اشاره به بازدید نمایندگان مجلس از نمایشگاه دستاورد‌های وزارت دفاع گفت: امروز مصداق "فرزند زمانه خویش بودن" را دراین نمایشگاه به معنای واقعی درک کردیم و دیدیم که بحمدالله در بحث سایبری و جنگ الکترونیک، موشکی، رزم زمینی، دریایی و هوایی کار‌های مختلفی در راستای حفظ و ارتقای بازدارندگی صورت گرفته است.

وی با بیان دستاورد‌های صنعت دفاعی در حوزه بیوتروریسم و جنگ نوین گفت: وزارت دفاع با تنوع محصولات خود توانسته است، نیرو‌های مسلح را در حوزه آفندی و پدافندی تقویت کرده و تولید قدرت کند.

حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری با بیان اینکه تحریم‌ها در صنعت دفاعی باعث رشد، شکوفایی و تحقق " ما می‌توانیم" شده است گفت: بدنه دفاعی کشور با وجود جوانان دانشمند متعهد و متخصص و با تکیه بر توان داخلی روز به روز بالنده‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه ما در نبرد نامتقارن با دشمن قرار داریم، اظهار داشت: همانگونه که در حوزه اقتصاد با مفهومی تحت عنوان مزیت رقابتی مواجه هستیم در صحنه نبرد نیز باید بر نقاط خاصی تکیه نماییم که کاملاً متفاوت با دشمن باشد.

وی با بیان اقدامات گسترده وزارت دفاع در حوزه امنیت ملی و اقتصادی تصریح کرد: امروز اوج توان داخلی در وزارت دفاع است و این سازمان علاوه بر تأمین امنیت کشور، نقش بسزایی را در کمک به سایر بخش‌های دولتی و همین طور بخش خصوصی به عهده دارد.

سردار طلایی نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع نیز هدف از این جلسه مشترک را آشنایی هر چه بیشتر نمایندگان مجلس با آخرین دستاورد‌های دفاعی در آستانه ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی عنوان کرد و گفت: آخرین دستاوردها، اولویت ها، پیشرفت‌ها و همچنین آخرین نیازمندی‌های تقنینی و پشتیبانی‌هایی که مجلس می‌تواند برای ارتقای صنعت دفاعی و ان شاء الله نیل به سطوح بالاتری از قدرت بازدارندگی دست یابد مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

وی از جمله موارد مهم مورد بحث در این نشست را لزوم مشارکت وزارت دفاع و صنعت دفاعی با بخش خصوصی و شبکه‌های دانش بنیان برای کمک به اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در محصولات غیر نظامی و محصولاتی با کاربرد دفاعی و غیر دفاعی عنوان کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°