حزب‌الله هیچ انبار تسلیحاتی در بندر بیروت ندارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:38 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۵۸۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
عون؛
رئیس‌جمهوری لبنان با تأکید بر اینکه حزب‌الله هیچ انبار تسلیحاتی در بندر بیروت ندارد گفت: ایستادگی مقابل تجاوزات دشمن صهیونیستی وظیفه هر لبنانی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"میشل‌عون" رئیس جمهور لبنان در مصاحبه‌ای با روزنامه ایتالیایی «کوریره دلا سرا» گفت: زمانی که اسرائیل به زمین لبنان حمله می‌کند و لبنانی‌ها را می‌کشد٬ بر هر لبنانی واجب است که در برابر متجاوزان بایستد.

عون ادامه داد: در جنگ ۲۰۰۶ وظیفه من ایستادن کنار حزب‌الله بود٬، زیرا من لبنانی هستم.

رئیس جمهور لبنان در خصوص برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی اظهار داشت که باید یک توافق پارلمانی در این خصوص صورت بگیرد که نمی‌توان زمانی برای آن مشخص کرد.

اما میشل عون در زمینه موضع خود در خصوص تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بندر بیروت خاطرنشان کرد که طبق قانون اساسی رسیدگی به اتفاقی که در لبنان افتاد به‌عهده دستگاه قضایی کشور است و احکام به نام ملت لبنان صادر می‌شود.

وی در ادامه گفت: از همه کشور‌هایی که به لبنان کمک کرده‌اند و به‌ویژه از فرانسه برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی جهت کمک به بیروت تشکر و درخواست خود را مجدداً تکرار می‌کنم که این کمک‌ها باید تحت نظارت سازمان ملل باشد.

رئیس جمهوری لبنان همچنین تأکید کرد که حزب‌الله در بندر بیروت تسلیحاتی انبار نکرده بود و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان خود به آن اشاره کرده است.

میشل عون در رابطه با این فرضیه که ادعا می‌شود انفجار بندر بیروت ناشی از انبار مهمات حزب‌الله بوده گفت که این امر محال است و ضمن اینکه همه احتمالات در تحقیقات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

۱۴ مردادماه ۹۹ در بندر بیروت انفجار مهیبی رخ داد و ساختمان‌های زیادی در منطقه اشرفیه را تخریب کرد.
علت انفجار ذخیره دو هزار و ۷۵۰ تن نیترات آمونیوم بود که به مدت ۶ سال در گمرک بندر بیروت نگهداری شده بود. در پی انفجار دولت لبنان به مدت دو هفته وضعیت اضطراری اعلام کرد
برچسب ها: لبنان ، حزب الله
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °