دستاوردهای صنعت دفاعی کشور، اوج می گیرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:49 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۹۵۹۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۷
امیر حاتمی؛
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: یک قدم تا خودکفایی صد در صد در تجهیزان دفاعی باقیمانده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"امیر سرتیپ حاتمی" در گفتگو با تیتر امشب از دستاورد‌های صنایع دفاعی گفت و آنرا نشانه بلوغ صنعتی و فناوری کشور عنوان کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: کشوری می‌تواند هواپیمای جنگنده بسازد، به این معنی است که به بلوغ و توانمندی در این زمینه رسیده است.

او به دو دستاور مختلف در دو سال اخیر اشاره کرد و گفت: راه اندازی خط تولید جنگنده هواپیمای "کوثر" در سال ۹۷ راه اندازی شد و تا کنون ۳ فروند تحویل نیروهی هوایی شده است.
امیر افزود: تا اوایل سال آینده ۳ فروند دیگر جنگنده کوثر آماده تحویل می‌شود.

وزیر دفاع از مرحل نهایی ساخت هواپیمای آموزشی یاسین خبر داد و گفت: خط تولید انبوه موتور اوج که روی هواپیماهای کوثر و یاسین نصب شده بود، بزودی راه اندازی می شود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به دستاوردهای دفاعی در حوزه نیروی زمینی اشاره کرد و گفت: بیش از 1 هزار و هفتصد محصول دفاعی مختلف در رزم زمینی بومی هستند.

امیر حاتمی افزود: در زمینه ضدزره ها دستاوردهای خوبی داشتیم. دستاوردهای دهلاویه و تانک "کرار" برای ما بسیار زیاد بود. در حال ساخت سلاح ضد کروز قابل نصب روی شناورها هستیم.

"امیر سرتیپ حاتمی" با بیان اینکه از مرحله مهندسی معکوس عبور کرده ایم گفت: در صنایع دفاعی به بلوغ رسیده ایم و بر اساس نیاز کشور اقدام به طراحی و تولید می کنیم.
وزیر دفاع افزود: با کمترین زمان ممکن تغییرات مورد نیاز در محصولات بومی صنایع دفاعی اعمال می شود.
وی به بیان رویکرد بازدارندگی فعال و دکترین دفاعی کشور پرداخت و گفت:هدف ما از افزایش توان موشکی، جلوگیری از وقوع جنگ است. تا زمانیکه نیار به ارتقاء موشکی لازم باشد ادامه می دهیم. دشمن و در راس آن آمریکا تلاش می کنند قدرت موشکی ما را کنترل و یا ساقط کنند. ورود سامانه های دفاع مختلف در منطقه با توان تخریب موشکی ما بی اثر است.
او گفت: لازم است که برای امور تحقیقاتی بودجه مستقل در نظر گرفته شود.
امیر سرتیپ با اعلام آمادگی ساخت سلاح برای کشورهای متقاضی منطقه گفت: در یکسال گذشته چهره دیگری از توان صنایع دفاعی کشور در منطقه به نمایش گذاشته شده است. ما توان ساخت تجهیزات دفاعی و سلاح را با قیمت مناسب داریم.

او در پاسخ سوال مقدار بودجه نظامی ایران چقدراست؟ گفت: در 20 سال گذشته سالانه یک میلیارد دلار برای بنیه دفاعی اختصاص داده شده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۴°