آیت‌الله تسخیری (ره) شخصیت بین المللی بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:20 - پنجشنبه 03 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۶۳۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی: نگاه ویژه آیت الله تسخیری به جهان اسلام و اعتقاد به امت واحده از ایشان یک شخصیت بین المللی ساخته بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت‌الاسلام حمید شهریاری - دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در برنامه ۱۸/۳۰ شبکه خبر گفت: آیت الله تسخیری معتقد بود با تفکر "امت واحده" می‌توان صلح بر جهان حاکم کرد.
وی افزود: تربیت افراد دینی که بتوانند ارتباط ایجاد کنند و یافته‌های خود را به زبان‌های مختلف به جهان ارائه کنند هدف مهمی است؛ آیت الله تسخیری این ویژگی را داشت.
وی گفت: آیت الله تسخیری با دانش کافی و چهره نورانی در جهان اسلام تاثیر گذار بود.
حجت‌الاسلام حمید شهریاری افزود: حسن خلق و رفتار ایشان مخاطبین را جذب می‌کرد.
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: حسن شهرت آیت الله تسخیری جهان اسلام را فرا گرفته بود و دانش ایشان در اوج بود.
حجت‌الاسلام حمید شهریاری گفت: نگاه ویژه آیت الله تسخیری به جهان اسلام و اعتقاد به امت واحده از ایشان یک شخصیت بین المللی ساخته بود.


ابوذر ترکمان - رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هم گفت: با توجه به رشد و نمو آیت الله تسخیری در نجف، ایشان به زبان عربی کاملاً مسلط بود. ایشان دیوان شعر دارد و این قابلیت ادبیاتی آیت الله تسخیری را نشان می‌دهد.
 

وی با بیان اینکه آیت الله تسخیری تحصیلات شرق شناسی داشت، افزود: ایشان در سالیان مدیریت خویش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع تقریب مذاهب اسلامی کوشید تا چهره حقیقی اسلام  را در میان نخبگان در سراسر جهان و رهبران دینی سایر ادیان بشناساند.
ترکمان گفت: ایشان نه با گفتار بلکه با رفتار ثابت کرده بود که از عمق دل مردم را دوست دارد.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: خدمات آن مرحوم در طول عمر خود در عرصه بین‌الملل و در مراودات با حقیقت جویان، هرگز فراموش نخواهد شد.
ترکمان گفت: ایشان با وجود جسم رنجور در همین اواخر هم موضوعات را پیگیری و در جلسات علمی شرکت می‌کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°