در امینت داخلی وزارت اطلاعات حرف اول را میزند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:59 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۶۵۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
سیدمحمد علوی وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه در امنیت نقش بی بدیل وزارت اطلاعات را با ضربه به صدها تیم تروریستی نمی توان نادیده گرفت، گفت: در زمینه امنیت داخلی و مقابله با تروریسم وزارت اطلاعات حرف اول را می زند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سیدمحمد علوی وزیر اطلاعات با حضور در تیتر امشب شبکه خبر گفت: همه دولت های بعد از انقلاب خدمتگزار بودند و خدمت کردند اما شرایط در همه دولت ها یکسان نبوده، در برخی دولت ها فشار تحریم ها کمتر بوده و توانستند خدمات بهتری ارائه دهند اما بدترین وضعیت در دولت فعلی بوده که هم فشار تحریم ها را داریم و هم درامد کشور به حداقل ممکن رسیده، فروش نفت کمتر شده، مشکلات صادرات و واردات همه از جمله مشکلات این دوره است که دولت با این وجود و شرایط حاکم بر کشور کارها و خدمات ارزشمندی را انجام داده است.

علوی گفت: در امنیت نقش بی بدیل وزارت اطلاعات را با ضربه به صدها تیم تروریستی نمی توان نادیده گرفت، در زمینه امنیت داخلی وزارت اطلاعات حرف اول را می زند. 

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امروز کارکردهای دولت نفی یا مصادره می شود، گفت: قبلا ساخت مدراس به دولت نسبت  داده می شد، بیمارستان ها به وزارت بهداشت و امور داخلی شهر به شهرداری ها نسبت داده می شد اما اکنون گفته میشود کار را پیمانکاران انجام داده اند. 

 علوی گفت: برای اداره کشور تنها دولت کافی نیست بلکه همه باید درکنار هم و در کنار دولت باشیم، همچنانکه در ایام کرونا قوا و نهادها با هم همکاری کردند، مردم هم رعایت کردند به دستاوردهایی رسیدیم اما با رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی به موج دوم کرونا رسیدیم. 

او افزود: دولت مزاحمتی با رسانه ها نداشته و تعامل مثبت و صیانتی با رسانه ها و احزاب داشته است، مزاحمتی برای احزاب و گروهها نیز نداشته که موجب شده امروز به یک همگرایی با احزاب برسیم اما با کسانی که مخل امنیت هستند به شدت برخورد کرده است. 

وزیر اطلاعات گفت: آنچه در این دوره متمایز بود همجه زیاد به وزارت بوده است که 80 درصد از هجمه ها و بی مهری ها به وزارت اطلاعات از درون نظام بوده است.

علوی درباره رویکرد وزارت اطلاعات گفت: برای این که کارکرد وزارت با انسجام همراه باشد باید با راهبرد همراه باشد که راهبرد وزارت اطلاعات تعریف شده و در مقام عمل تمام کارکرد نظام نیز در سایه این راهبردهاست که به انسجام رسیده است. 

او افزود: تنها درصدی از عملکرد وزارت اطلاعات قابل رسانه ای شدن است. علوی گفت: هرچه زمان گذشته وزارت اطلاعات به فلسفه وجودی خود نزدیکتر شده است و کارکرد پیشگیرانه بهتری پیدا کرده است.

علوی با تاکید بر این که توان سرویس های اطلاعاتی کشور 10 برابر شده گفت: روش های اطلاعاتی وزارت با کارکنان زبده، آموزش دیده و با دستگاههای پیشرفته انجام می شود.

وزیر اطلاعات گفت: امنیت محصول کار جمعی تمام دستگاههای قوه قضائیه، سپاه،  ارتش، وزارت دفاع، حفاظت اطلاعات قوه قضائیه، شورای امنیت، وزارت کشور و ... است که همه در صورت داشتن همگرایی و هم افزایی به امنیت و خواهند رسید.

آقای علوی گفت: وزارت اطلاعات در زمینه جاسوسی با دقت عمل کرده است چون دشمن ممکن است چراغ خاموش عمل کند بنابراین در وهله اول برنامه ما پیشگیری با آموزش راهکارهای مقابله با دشمن است که جلسات زیادی هم با مدیران مختلف در این زمینه داشته ایم. برای خانواده هم کلاس های زیادی درباره آموزش افراد در مقابله با دشمن داشته ایم، همچنین در سریال های تولیدی تحت نظر وزارت اطلاعات راهکارهای مقابله با سرویس جاسوسی دشمن را به مردم و عموم جامعه آموزش می دهیم.

وزیر اطلاعات درباره دستگیری ها و محاکمه افراد گفت: ما در بالاترین دستگاه ها جاسوس ها را شناسایی کرده ایم حتی جاسوس ها در دستگاه های امنیتی را شناسایی کرده ایم ؛ در عرصه ضد تروریسم با ترفندهای پیچیده ریگی را شناسایی کردیم، در زمینه مواد مخدر نیز بزرگترین افرادی که قاچاق مواد مخدر انجام می دادند شناسایی شدند. 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۱°