انتخاب مدیران پایه و میانی اصلاح شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:24 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۷۰۱
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه در گذشته مبنای انتخاب مدیران پایه و میانی کشور براساس تشخیص و قوانین دورن سازمانی مدیران ارشد دستگا‌های مختلف بود، گفت: این رویه اصلاح شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای جمشید انصاری با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوسیما؛  با تاکید بر اینکه در نظام اداری کشور هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد، مگر اینکه قانون مشخصی داشته باشد، یا ضوابط مشخصی را هئیت وزیران یا نظام‌های ستادی مانند سازمان اداری استخدامی یا برنامه بودجه برای آن ابلاغ کرده باشد، گفت: چه بکار گیری، چه ارزیابی، و چه ارتقاء شغلی بر اساس همین قوانین که ابلاغ شده انجام می‌شود.

آقای انصاری؛ با بیان اینکه در گذشته مبنای انتخاب مدیران پایه و میانی کشور براساس تشخیص و قوانین دورن سازمانی مدیران ارشد دستگا‌های مختلف بود، گفت: این رویه اصلاح شده است.

وی با مثال اینکه از حدود ۲۵ سال پیش در آموزش و پرورش برای انتصاب مدیران مدارس، طبق یک ساز و کار داخلی، مدیران را از بین معلمان شناسایی و منصوب میکردند، گفت: یک نظامی را در شواریعالی اداری در سال ۹۴ تحت عنوان تربیت مدیران آینده طراحی و تصویب شد، و بر اساس آن دستگا‌ها موظف شدند کسانی را که تشخیص میدهند قابلیت مدیریت دارند به یک مراکزی به نام کانون‌های ارزیابی معرفی کنند.

وی با بیان اینکه بیشتر این کانون‌ها خارج از مراکز دولتی و در مراکز آموزشی و پژوهشی شکل گرفتند، گفت: این کانون‌ها اگر فرد معرفی شده را واجد شرایط تشخیص دهد، اسم آن فرد در بانک مدریت آن دستگاه برای انتصاب در مشاغل مدریتی قرار میگرد. همچنین اگر ضعف‌هایی تشخیص دهد، دستگاه موظف خواهد شد دور‌های لازم را برایان ضعف‌ها برای مدیر بگذارد و اگر هم واجد شرایط تشخیص ندهد، از ان فرد نمیتوان برای پست‌های مدیرت استفاده کرد.

آقای انصاری با تاکید براینکه این مصوبه در سال ۹۴ تصویب، اما دستگا‌ها با سه سال فرصت باید آن را از سال ۹۷ اجرایی میکردند، گفت: این قانون در حال حاضر در کشور اجرایی شده است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور براساس این طرح طی یک برنامه ریزی ۵ ساله برای همه سطوح مدیریت در نظر گرفته شده است، افراد برای سطح مختلف، جداگانه ارزیابی می‌شوند.

وی با بیان اینکه برخی مواقع حتی برای اتصاب مدیران از بین افرادی هم که در کانون‌های ارزیابی تایید شدند، فراخوان اعلام می‌کنند تا افراد متقاضی، داوطلب شوند، گفت: الان در سازمان اداری و استخدامی بجز برای معاونان که از مقامات هستند، بقیه مدیران از طریق فراخوان انتخاب می‌شوند. وی همچنین گفت: حتی در برخی موارد فراخوان بیرون سازمانی اعلام می‌شود تا اگر افرادی شرایط داشتند از دستگاه‌های دیگر هم بتواند در دستگاه ما منصوب شوند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با پیش بینی اینکه این قانون ظرف ۵ سال کامل اجرایی شود، گفت: بکارگیری مدیران در یک سطح قبلی اش، اما در جای دیگر نیاز به ارزیابی مجدد ندارد، اما برای ارتقا باید مجدد ارزیابی شوند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بیان اینکه در دستگا‌های دولتی، قوانینی حاکم است که خیلی نمی‌توان با اختیار یک مدیر در بخش خصوص مقایسه کرد، گفت: مثلا کارمندان دولت را نمی‌توان بدون رسیدگی در هیئت تخلفات اداری، اخراج کرد، اما در بخش خصوص یک مدیر به راحتی کارمند خود را اخراج و شخص دیگری را جایگزین میکند.

وی با اعلام اینکه درنظام اداری اینگونه نیست که یک مدیر بتواند هرکس را که خواست استخدام کند، گفت: نظام اداری براساس عدالت اداری وشایسته سالاری بنا شده و این اختیار عمل در بخش خصوصی خیلی هم اختیار خوبی نیست.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه الان سالانه مدیران دولتی ۵۰۰ هزار تومان تشویق می‌دهند، اما حتی ۵۰ هزار تومان توبیخ نمی‌شوند گفت: مدیران می‌تواند تا یک سوم حقوق را تا یک سال کسر کنند و حتی انفصال خدمت از یک ماه تا یک سال بدهند.

آقای انصاری در توضیح اینکه مدیران خیلی از اختیارات توبیخی خود استفاده نمی‌کنند، گفت: عموم مدیران میخواهند ادم خوبه داستان باشند و کسی تمایل ندارند که بگویند فلانی مدیر بدی بود. رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه برخی مدیران هستند که خیلی جسورانه تصمیم می‌گیرند، گفت: نظام اداری کارآمد نظامی است، که در آن تصمیمات خوبی گرفته و به آن‌ها تصمیم‌ها به خوبی عمل شود و مدیران در این بخش نقش مهمی دارند و میتواند به کمک ویژگی‌های فردی خود بدون محدودیت خاصی موثر باشند.

وی همچنین از پیش بنی برنامه اصلاح نظام اداری از سال ۹۳ در دو مرحله خبرداد و گفت: مرحله اول دولت یازدهم و مرحله دوم در دولت دوازدهم اجرا شد. آقای انصاری با بیان اینکه این برنامه جامع ۱۰ ریز محور مختلف دارد، گفت: یکی از این محور‌های برنامه بهسازی مدیریت منابع انسانی دولت است و برنامه متعددی برای افزایش توانمندی مدیران و آموزش مدیران و همچنین اصلاح نظام‌های تصمیم گیری داریم.
 
آقای انصاری همچنین گفت: اگر مجموعه برنامه‌های اصلاح نظام اداری که در حوزه ساختار، توسعه دولت الکترونیک، مقابله با فساد و ارتقا سلامت اداری، ارتقا بهره وری است، درست اجرا شود، به ارتقا و بهبود وضعیت نظام اداری منجر خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°