ادامه تولید نفت ایران در شرایط تحریم و کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:51 - پنجشنبه 03 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۷۱۳
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب از ادامه برداشت نفت باوجود تحریم و کرونا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای احمد محمدی گفت: ظرفیت تولید در میدان های شرکت مناطق نفت خیز جنوب حدود ۳ و نیم میلیون بشکه در روز است که با توجه به سیاست های اعلامی بطور میانگین ۸۰ درصد از این ظرفیت تولید می شود‌.
 
ادامه تولید نفت ایران در شرایط تحریم و کرونا

وی افزود: تولید نفت در مناطق نفت خیز جنوب عملیاتی است و با وجود اعمال تحریم ها و شیوع کرونا و ایجاد مشکل برای برخی از کارکنان اما کار متوقف نشده است و تولید نفت پیوسته ادامه داد.

مدیرعامل بزرگترین شرکت تولید کننده نفت کشور افزود : هم اکنون تمام نفت مورد نیاز پالایشگاه های کشور و مبادی صادراتی در مناطق نفت خیز جنوب تولید می شود و با وجود تمام مشکلات ناشی از تحریم و کرونا ، این روند حتی برای لحظه ای متوقف نشده است‌.

آقای محمدی با اشاره به امضا ۶ قراردادطرح افزایش نگهداشت تولید در میدان های شرکت نفت خیز جنوب در اوایل سال گذشته گفت : پیشرفت فیزیکی این قراردادها بین 24 تا 50 درصد است.

وی به امضای ۱۳ قرارداد جدید با هدف نگهداشت و افزایش تولید نفت در هفته گذشته اشاره کرد و ادامه داد: من نام این قراردادها را طرح های تمام ایرانی گذاشتم چون صفر تا صد این طرح ها با اتکا به دانش و توانمندی های شرکت های داخلی اجرا خواهد شد‌ .

مدیر عامل شرکت نفت خیز جنوب افزود: براساس قراردادهایی که سال گذشته به امضا رسید، 7 چاه حفاری تکمیل شده و چند چاه در مرحله تکمیل است.

آقای محمدی با تاکید بر اینکه در بازه زمانی و با توجه به شرایط تحریمی و کرونا روند کار دچار کندی شد، گفت: ‌در تلاشیم با برنامه‌ریزی مجدد در بازه زمانی منطقی، این قراردادها به نتیجه برسد.

به گفته مدیر عامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب، در قراردادهای ۶ گانه ، ۱۰۰ هزار بشکه افزایش نگهداشت تولید محقق خواهد شد.

وی افزود: متناسب با پیشرفت طرح ‌ها، افزایش نگهداشت تولید محقق خواهد شد و چاه‌هایی که به سرانجام می‌رسد آماده تولید هستند.

محمدی تاکید کرد:‌ در ادامه قرادادهای قبلی ، ۱۱ قرارداد نیز در حوزه مناطق نفت خیز جنوب امضا شد که در آینده بسیار نزدیک عملیات اجرایی این قراردادها شروع می‌شود و علاوه بر ایجاد اشتغال و حداکثرسازی ساخت داخل ، طرح‌های نگهداشت تولید را نیز به اعداد بهتری می‌رساند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ قرارداد دیگر نیز برای نگهداشت و افزایش تولید نفت در مناطق نفت خیز تعریف شده است، ‌گفت:‌ برندگان سه قرارداد تا نیمه شهریور مشخص می‌شود و باقی قراردادها نیز تا سه ماه آینده تعیین تکلیف خواهند شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۱°