سومین روز آزمون سراسری با بیشترین داوطلب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:01 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۷۱۵
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
بازدید وزیر علوم از فرایند کنکور سراسری
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در همه حوزه‌های کنکور، فاصله گذاری اجتماعی رعایت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای منصور غلامی درحاشیه بازدید از فرایند کنکور سراسری در سومین روز آزمون و رقابت گروه آزمایشی علوم تجربی در مصلی تهران افزود: مصلی تهران به عنوان یکی از حوزه‌های دارای شرایط مناسب پذیرای داوطلبان کنکور بود و شیوه نامه‌های بهداشتی بهتر از دستورالعملی که برای فاصله گذاری اجتماعی اعلام کردیم، رعایت شد.

وی اضافه کرد: از حوزه‌های دیگر هم بازدید کردم و فاصله یک و هشت دهم متر میان صندلی‌ها اعمال شده بود.

آقای غلامی کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی را بزرگترین آزمون دانشگاهی دانست و گفت: این تجربه و همت که در سطح ملی برای برگزاری این آزمون اتفاق افتاد به عنوان نمونه کار جهادی باقی می‌ماند.

وی تاکید کرد: هدف اصلی همه دست اندرکاران که به برگزاری این آزمون کمک کردند، آسایش فکری خانواده‌ها و انجام دادن یکی از برنامه‌های مهم سالیانه کشور یعنی ورود دانشجویان به دانشگاه است.

وزیر علوم ادامه داد: نتایج نهایی این آزمون اواخر مهر و اوایل آبان اعلام می‌شود و ثبت نام پذیرفته شدگان توسط دانشگاه‌ها به صورت مجازی صورت می‌گیرد.

وی شروع سال تحصیلی همه دانشگاه‌ها را از ۱۵ شهریور و آغاز به تحصیل ورودی‌های جدید را از اوایل آبان اعلام کرد.

آقای غلامی تاکید کرد: تلاش دانشگاه‌ها بر حضور چند هفته‌ای داوطلبان ورودی جدید در دانشگاه و آشنایی با محیط است.

وزیر علوم گفت: امیدواریم با بهبود شرایط، همه دانشجویان به کشور بازگردند؛ آموزش‌های ترم تحصیلی بعدی به صورت مجازی است.

کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی با رقابت ۵۹۴ هزار و ۲۵۹ نفر در ۳۹۲ شهر، سه هزار و ۳۰۰ حوزه فرعی و ۷۷۳ حوزه اصلی صبح امروز کلید خورد. در این ۷۷۳ حوزه ۱۰ مصلی از جمله مصلی تهران و ۴۸ سالن بزرگ ورزشی هم گنجانده شده است.

به گفته فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد ۵۱۵ هزار داوطلب علوم تجربی کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کردند که معادل ۸۷ درصد داوطلبان می‌شود.

تاکنون ۹۹۴ هزار نفر معادل ۸۷ درصد کنکوری‌ها کارت آزمون گرفته اند. از تعداد داوطلبان کنکور علوم تجربی، ۳۷۷ هزار و ۲۴ نفر زن و ۲۱۷ هزار و ۲۳۵ نفر مرد هستند.

گروه آزمایشی علوم تجربی همواره به عنوان پر مخاطب‌ترین کنکور شناخته می‌شود و آمار داوطلبان این آزمون دو برابر و نیم سایر گروه‌های آزمایشی کنکور است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۰°