امروز، آخرین مهلت ثبت نام کتاب‌های درسی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:06 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۷۲۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دانش آموزانی که تاکنون اقدام به خرید اینترنتی کتاب درسی نکرده اند فقط تا ساعت ۲۴ امشب فرصت دارند کتاب‌های درسی را خریداری کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت:  مهلت خرید کتاب‌های درسی تاکنون دو بار تمدید شده است و اگر بخواهیم دوباره آن را تمدید کنیم، فرصتی برای توزیع کتاب‌ها با توجه به بازگشایی زودهنگام مدرسه‌ها نداریم.
 
امروز، آخرین مهلت ثبت نام کتاب‌های درسی دانش آموزان

آقای حسن ملکی افزود: بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی هنوز اقدام به خرید کتاب‌های درسی نکرده اند که باید زودتر به خرید کتاب درسی اقدام کنند.

ملکی تاکید کرد: کتاب‌های درسی امسال فقط از طریق آموزش و پرورش مدارس توزیع می‌شود و هیچ کتابی در کتاب فروشی فروخته نخواهد شد بنابراین دانش آموزانی که هنوز کتاب‌های درسی خود را نخریده اند به خرید اقدام کنند تا قبل از این که سامانه فروش کتاب‌های بسته شود.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی افزود: درصورتی که سامانه توزیع کتاب‌ها به نشانی irtextbooke.ir بسته شود، دانش آموزانی که تاکنون کتاب نخریده اند بدون کتاب خواهند ماند.

ملکی افزود: فروش کتاب در کتاب فروشی ممنوع است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی خاطرنشان کرد: امسال بیش از ۱۴۰ میلیون جلد کتاب درسی چاپ شده است و در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه سال تحصیلی امسال از ۱۵ شهریور آغاز خواهد شد، گفت: امسال آموزش دانش آموزان به سه صورت مجازی در مناطق قرمز، در مناطق زرد به صورت نیمه حضوری و یک روز درمیان و در مناطق سفید به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی ادامه داد: بخشنامه به همه مدارس ارسال کرده ایم که نحوه آموزش مجازی و حضوری را برای معلمان تشریح کنند بنابراین معلمان در هر منطقه می‌دانند که به چه صورت و به چه میزان باید کتاب درسی را تدریس کنند.

آقای ملکی با تاکید بر اینکه ۲۰ درصد از کتاب‌های درسی در مناطق قرمز حذف خواهد شد، گفت: در سایر مناطق کتاب‌ها به صورت کامل تدریس خواهد شد.

وی افزود: امسال لوح فشرده به همراه کتاب‌های درسی توزیع نمی‌شود، ولی متن مکتوب (pdf) کتاب‌ها را در شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) بارگذاری کرده ایم و دانش آموزان می‌توانند به متن کتاب‌ها دسترسی داشته باشند.

ملکی تاکید کرد: کتاب‌ها براساس قیمت پشت جلد و با یارانه دولتی فروخته می‌شوند و قیمت آزاد آن‌ها بیش از ۵ یا ۶ برابر خواهد بود.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی افزود: کتاب‌ها برای دانش آموزان مناطق محروم، رایگان توزیع می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °