بررسی قانون لغو جذب مربی و بازیکن خارجی درلیگ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:18 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۷۴۷
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
رئیس کمیته نظارت بارزسی و صیانت سازمان لیگ فوتبال: لیگ حرفه ای فوتبال نیازمند یک تغییر جدی در مسئله جذب بازیکن و مربی خارجی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هیئت رئیسه سازمان لیگ بنا به ملاحظات متعدد مصوب کرد که در فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ مسابقات باشگاهی، عقد قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی جدید در باشگاه‌ها ممنوع شود.
همچنین بازیکنان و مربیان خارجی فعلی شاغل در صورت اتمام مدت قرارداد فقط می‌توانند با همان باشگاه فعلی خود تمدید کنند و پیوستن آن‌ها به سایر باشگاه‌ها نیز ممنوع است.
حجت الاسلام علیپور- رئیس کمیته نظارت بارزسی و صیانت سازمان لیگ فوتبال در این باره گفت: لازمه لیگ حرفه‌ای به کارگیری مربی و بازیکن خارجی است، اما لیگ ما شاهد ورود بازیکنان خارجی ضعیف، اما با بیشترین قرارداد‌های مالی بوده است و از این بابت آسیب دیدیم.
وی افزود: البته شاهد ورود بازیکنان خوب هم بودیم، اما این قبیل ورود و خروج‌ها باید ریل گذاری می شد.
علیپور گفت: از یک سال پیش ممنوعیت ورود بازیکنان و مربین خارجی مطرح می‌شد، اما در هیئت رئیسه به اجماع نمی‌رسید.
وی افزود: لیست بدهی خارجی باشگاه‌های کشور زیاد بوده و در پرونده‌های که در این باره باز شده باشگاه‌های ما برنده نبوده اند.
رئیس کمیته نظارت بارزسی و صیانت سازمان لیگ فوتبال گفت: باشگاه‌های کشور با مشکلات مالی مواجه هستند و درباره مسئله ویلموس، مشکل قرارداد یا مدیریت نیست؛ بلکه تعویق در پرداخت ها ما را با مشکل مواجه کرده است.
وی گفت: قبلاً ریل گذاری شده بود و بازیکنان خارجی باید از این ریل عبور می کردند اما این روند به هم خورده است و برخی جریان ها در انتخاب بازیکن دخیل هستند و لطمات جبران ناپذیری به لیگ فوتبال زده اند.
 

وثوق احمدی - کارشناس حقوقی و رئیس پیشین کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال هم گفت: از تصمیم هیئت رئیسه سازمان لیگ درباره ورود و جذب مربی و بازیکن خارجی شوکه شدم.
وی افزود: بسیاری از باشگاه‌های ما مربی و بازیکن خارجی دارند، اما بدهی ندارند و از طرفی باشگاه‌های ما بدهی داخلی هم دارند و بهانه مالی نباید پشت این تصمیم باشد.
احمدی گفت: ما با این تصمیم دست باشگاه‌ها را می‌بندیم که نمی‌توانند بازیکن خارجی خوب جذب کنند و این باعث می‌شود که رقیبا این بازیکنان را جذب کنند.
وی افزود: این تصمیم یک کارکرد خوب دارد و آن اینست که دیگر پرونده‌های از قبیل شکایت ویلموس تکرار نمی‌شود، اما این راه کار خوب نیست؛ نباید صورت مسئله پاک شود. 
احمدی گفت: با این تصمیم در حق تیم های منظبط مالی اجحاف می شود.
برچسب ها: لیگ ، مربی ، بازیکن خارجی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °