خطای فاحش در «تابلوی میدان جمهوری اسلامی»
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:38 - دوشنبه 31 شهريور 1399
کد خبر : ۷۹۹۷۶۵
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
سخنگوی شهرداری تهران از برخورد با متخلفان تغییر نام میدان جمهوری اسلامی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
غلامحسین محمدی در مصاحبه با شبکه خبر درباره تغییر نام میدان جمهوری اسلامی گفت: طبق بررسی‌های انجام گرفته این اتفاق سهوی بوده است. خانواده بزرگ شهرداری تهران و مسئولان شهرداری همه پیرو اندیشه‌های حضرت امام (ره) هستند و عقیده دارند که جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر است و مهمتر از آن، این که همکاران ما افراد ارزشی و انقلابی هستند.
وی افزود: وقتی چنین مسائلی پیش می‌آید نباید برداشت سو از آن شود که گویا این اتفاق عمدی و یا سیستماتیک بوده است. تابلو‌های مدیریت شهری و معابر عمومی پس از مدتی به دلیل فرسودگی یا به علت زیبا سازی و یا تغییر ساختاری ممکن است تعویض شود.
محمدی گفت: سازمان زیبا سازی شهرداری تهران اخیراً تصمیم گرفته بود تابلو‌های بیش از ۳۰ میدان اصلی شهر را تغییر دهد و تابلو‌های شکیل تری را نصب کند، این فرایند یکسالی است با استعلام‌های مختلف در جریان است. در استعلاماتی که برای میدان جمهوری انجام شد و مسائل مختلفی که درباره آن مطرح کردند باعث شد تا مجموع سازمان زیبا سازی و منطقه به سهو به جای کلمه جمهوری اسلامی در میدان از کلمه جمهوری استفاده کند.
وی افزود: بعد از این اتفاق مقرر شد گزارشی تهیه شده و فرآیند‌های طی شده در این باره مشخص و در خصوص آن توضیحاتی ارائه شود اگر این اتفاق عمدی رخ داده باشد با مسببان آن برخورد خواهد شد، حتی اگر عمدی نبوده بلکه سهواً انجام شده باشد این خطا یک خطای فاحش و غیر قابل گذشت است و همانطور که در فضای مجازی اعلام کردم اجازه نخواهیم داد این مسئله به یک رویه غلط تبدیل شود که با بی توجهی هر از گاهی اتفاق می‌افتد.
محمدی درباره حذف نام شهید از تابلو‌ها که در چند ماه اخیر رخ داد گفت: در این باره شورای شهر کمیته‌ای برای بررسی موضوع تشکیل داد که گزارشی مبسوط از اتفاقات و خطا‌هایی که رخ داده است تهیه شد، طبق این گزارش این خطا‌ها خیلی کم اتفاق می‌افتد و زیر نیم درصد است.
وی ادامه داد: معابر گسترده‌ای در سطح تهران نامگذاری می‌شود و اسامی زیادی که در تهران وجود دارد بیش از ۴۰۰ معبر در تهران است که تعداد زیادی از آن‌ها نامگذاری شده است. در برخی از آن‌ها به دلیل بی توجهی پیمانکاران یا برخی مسئولان و ناظران چنین مسائلی رخ می‌دهد. مهم این است که توجه داشته باشیم در بازرسی‌های دوره‌ای و در گزارش‌هایی که کسب می‌کنیم چنین مسائلی به درستی حل و فصل شود.
محمدی گفت:از مردم درخواست می‌کنیم در صورت بروز چنین مواردی موضوع را از طریق سامانه ۱۳۷ و یا از طریق شبکه‌های اجتماعی و همچنین از طریق دفاتر مختلف مناطق گزارش کنند. این گزارش‌ها رصد شده و به محض دریافت رسیدگی خواهد شد.
سخنگوی شهرداری تهران افزود: به شهروندان عزیز و همه کسانی که دغدغه این مسائل را دارند اطمینان می‌دهیم که این مسائل برایمان اولویت دارد و به آن‌ها رسیدگی می‌شود و اجازه نمیدهیم کسی از این موارد برداشت غلط داشته باشد.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °