اطلاعیه ستاد ملی کرونا: سفر نروید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:22 - پنجشنبه 03 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۷۹۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱
با توجه به تعطیلات پیش رو تعطیلات ماه محرم و نیز احتمال سفر رفتن برخی از هموطنان، کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تشکر از همراهی و همکاری مردم عزیز ایران اسلامی در اجرای کلیه دستورالعمل‌های این ستاد برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید ۱۹ و نیز با توجه تعطیلات پیش رو و احتمال سفر رفتن برخی از هموطنان، توصیه‌هایی را مطرح کرد:

۱- براساس آخرین توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی فاصله گذاری اجتماعی با ماندن در خانه و حداقل جابه جایی در سطح شهر‌ها و جاده‌ها و استفاده از ماسک موثرترین راه برای پیشگیری از کرونا است.

۲- بررسی میدانی متخصصان اپیدمی وزارت بهداشت طی ۶ ماه گذشته موید این نکته مهم است که میزان ابتلا و فوت ناشی از کرونا، ارتباط مستقیم با رفتن به سفر در سطح کشور داشته و لذا رفتن به سفر به معنی قبول ریسک مبتلا شدن و مبتلا کردن سایر هموطنان به ویروس کووید ۱۹ است.

۳- کاهش تلفات ناشی از کرونا تنها با کنترل ابتلا به این ویروس میسر بوده و همزمان کمک به کادر درمان برای فراهم آوردن امکان رسیدگی به سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای است.

۴- با توجه به ناشناخته بودن ویروس کووید ۱۹ و به همین میزان امکان تغییرات غیرقابل پیش بینی و واکنش این ویروس در بدن انسان، هشدار جدی کارشناسان بر افزایش مراقبت و اجرای دقیق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت در پیشگیری از کرونا است.

کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در خاتمه ضمن تشکر مجدد از اکثریت مردم عزیز کشورمان که با همراهی و همکاری با کادر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا، حداقل تردد در سطح شهر‌ها و جاده‌ها را داشته‌اند به اقلیت بی توجه، توصیه کرد به جمع کثیر ایرانیان همراه برای مقابله با کرونا بپیوندند و با توجه به دستورات پزشکان و پرستاران و توصیه‌های وزارت بهداشت با رعایت کلیه دستورالعمل‌ها به کرونا مبتلا نشوند و دیگران را مبتلا نکنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۱°