افتتاح 164 طرح به نام 164 شهید سلامت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:29 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۷۹۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲
معاون وزیر بهداشت گفت: در هفته دولت ۱۶۴ پروژه به نام ۱۶۴ شهید حوزه سلامت نام گذاری و افتتاح خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر کامل تقوی نژاد با بیان این که بخش عمده موفقیت نظام سلامت در برخورد با کرونا به علت زیرساخت‌هایی بود که در چند سال اخیر فراهم شد افزود: در دولت‌های یازده و دوازدهم ۳۶ هزار تخت به تخت‌های موجود کشور اضافه شد که یک سوم تخت‌های موجود کشور بود.

معاون وزیر بهداشت گفت: از هفته تا پایان دولت هزار و ۹۲۱ پروژه به بهره برداری خواهد رسید که از این تعداد ۱۶۴ پروژه در هفته دولت به نام ۱۶۴ شهید افتتاح خواهد شد.

تقوی نژاد گفت: هزار و ۴۰۰ پروژه هم تا ۱۲ فروردین به بهره برداری می‌رسد و ۳۵۷ پروژه هم از فروردین تا پایان دولت افتتاح خواهد شد.

او با اشاره به اضافه شدن ۲۲ هزار و ۲۸۴ نفر به همکاران بخش سلامت گفت: کسانی که در مدت بیماری کرونا در بخش کرونا همکاری داشتند ۲ امتیاز برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

تقوی نژاد گفت: عقب ماندگی کارانه کادر درمانی ما از ۲۲ ماه و ۲۴ ماه به زیر ۱۰ ماه کاهش یافته است.

تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: فقط مناطق محروم نیستند که به تاسیس تا تکمیل طرح‌های عمرانی بهداشتی نیاز دارند، بلکه در همین شهرستان‌های اطراف تهران نیز چندین پروژه مورد نیاز آماده بهره برداری شده است.

دکتر قاسم جان بابایی نیز با اشاره به روند کاهشی بیماری کرونا گفت: روند کاهش بیماری در برخی استان‌ها بهتر است، اما در برخی استان‌ها مثل اصفهان و مازندران خیلی مطلوب نیست و ما نگران رفتار اجتماعی مردم هستیم.

او با اشاره به این که تاکنون هیچ داروی قطعی برای کرونا شناخته نشده گفت: مهمترین عامل کاهش مرگ و میر در کشور و در دنیا توانایی و تجربه و ایثار کادر درمانی بوده است.

جان بابایی از مردم خواهش کرد در مراسم عزاداری رعایت پروتکل را بکنند تا مبادا باعث مرگ دیگران شوند.

معاون وزیر بهداشت با بیان این که بیش از هزار کار پژوهشی در کشور درباره کرونا انجام شده گفت: در همین هفته در بیست نقطه محروم امکان ویزیت بیماران از راه دور فراهم می‌شود.

او گفت: یکی از تصمیمات بزرگ ایران توسعه دانشگاه‌های علوم پزشکی و شبکه‌های بهداشت بود که در دوران کرونا نیرو‌هایی که همین دانشگاه‌ها تربیت کردند به فریاد مردم رسیدند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°