محسن هاشمی مجددا به عنوان رئیس شورای شهر انتخاب شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:32 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۷۹۹۸۲۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
محسن هاشمی با کسب ۱۸ رای موافق و ابراهیم امینی با کسب ۱۶ رای موافق از ۲۰ عضو حاضر در جلسه، به ترتیب رئیس و نائب رئیس سال چهارم دوره‌ی پنجم شورای شهر تهران شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از میزان؛ پیش از آغاز رای گیری جلسه یکشنبه- دوم شهریور- شورای اسلامی شهر تهران شهربانو امانی، عضو کمیسیون حمل و نقل از شورای شهر خواست که محمد علیخانی با توجه به بیماری کرونا با حضور در حیاط شورای شهر در رای گیری شرکت کند.

محمد رسولی، عضو دیگر شورا نیز در ادامه گفت: محمد علیخانی هم می‌تواند با حضور در حیاط شورا رای دهد و برای مخفی بودن می‌تواند یک نفر از اعضا را به عنوان معتمد نیز معرفی کند.

محسن هاشمی به دلیل جلوگیری از بروز شبهات خواستار شرکت نکردن علیخانی در این دوره راگیری شد و موضوع به طور کلی منتفی شد.

در ادامه جلسه اعضای شورای شهر رای‌های خود را برای انتخاب رئیس به داخل گلدان انداختند و علی اعطا برای نظارت در شمارش به هیات رئیسه رفت.

محسن هاشمی رفسنجانی با کسب با ۲۰ رای موافق از ۲۰ حاضر در جلسه به عنوان رئیس شورای شهر برای سال چهارم انتخاب شد.

در ادامه رای گیری برای نایب رئیسی آغاز شد و محسن هاشمی از امینی خواست که کاندید شود.

بهاره آروین از زنان حاضر درخواست کرد که با توجه به اهمیت این جایگاه و رویکرد شورای پنجم به زنان یکی از خانم‌ها به عنوان نایب رئیس کاندید شوند.

او گفت: نظر بنده ناظر به شخص نبود. الان هم به نظرم خانم نوری یا خداکرمی می‌توانند کاندید شوند.

در ادامه تنها ابراهیم امینی به عنوان نامزد نایب رئیس معرفی شد. این در حالی است که سید ابراهیم امینی از ابتدای شورای پنجم نایب رئیس شورای شهر تهران بوده است.

حجت نظری، عضو دیگر شورا به عنوان ناظر در رای گیری در محل هیات رئیسه حاضر شد و در نهایت با ۲۰ حاضر و ۲۰ ارای اخذ شده ابراهیم امینی با ۱۶ رای به عنوان نایب رئیس انتخاب شد.

در ادامه محسن هاشمی در مورد رای گیری منشی‌های هیات رئیسه پیشنهاد کرد که بهاره اروین با وجود مخالفت همچنان کاندید شود. زهرا نژاد بهرام نیز از طرف محسن هاشمی کاندید منشی هیات رئیسه شد.

الویری، عضو دیگر شورا نیز از بهاره آروین درخواست کرد که در هیات رئیسه بماند. شهربانو امانی هم از بهارهآروین خواست که بماند چرا که توانایی کمک به اداره جلسات را دارد. الویری گفت: نسل جوان آینده ما هستند و خواهش می‌کنم برای نظر جمع و احترام به رئیس در همان جایگاه بمانند.

میرلوحی، عضو شورای شهر نیز از دیگر اعضایی بود که از آروین خواست در این جایگاه بماند. مجید فراهانی، عضو شورای چهارم شهر نیز به سختی‌های فعالیت اعضای هیات رئیسه اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین مساله‌ای که دبیران و منشی‌ها باید داشته باشند پرکاری و حضور بدون پیوست و دقت است که عملکرد هر دو عزیز دقیق بوده و خواهش می‌کنم که هر دو در این جایگاه بمانند.

ناهید خداکرمی دیگر عضو شورا نیز از هر دو منشی خواست که بمانند و آروین را پدیده شورای پنجم خواند.

در ادامه جلسه بهاره آروین گفت: دوستان کار را برای من سخت کردند و از اینکه هفته پیش بدون مشورت اعلام کردم که نمی‌توانم در هیات رئیسه بمانم گلایه کردند. در این مدت تلاش کردم مسئولیت جمعی که به عهده داشتم را انجام دهم. توانم در حد حسن نظر شما نیست و اگر بخواهم چند کاری که در شهرداری آغاز کردیم را ادامه دهم توان ماندن در هیات رئیسه را ندارم. مطمین هستم هر کدام از دوستان ظرفیت این را دارند. تنها دلیلی که دارم توانم یاری نمی‌کند.

به این ترتیب نامزدی بهاره اروین منتفی شد و الهام فخاری و سید آرش میلانی به عنوان جایگزین او برای منشی هیات رئیسه اعلام کاندیداتوری کردند.

مجید فراهانی عضو شورا به عنوان ناظر برای شمارش آرا در جایگاه هیات رئیسه حاضر شد و در نهایت از میان ۲۰ نفر حاضر و ۲۰ رای اخذ شده، زهرا نژاد بهرام با ۱۳ رای و آرش میلانی با ۱۲ رای به عنوان منشی‌های هیات رئیسه انتخاب شدند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°