فعلا سیر بیماری کرونا در کشور به طور کلی نزولی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:04 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۸۴۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱
به واسطه رعایت پروتکل‌ها و نظارت‌ها
رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید انستیتو پاستور گفت: تقریبا از اواخر تیرماه به طور کلی سیر ابتلا و بستری و مرگ و میر بر اثر کرونا نزولی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر احسان مصطفوی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با بیان این که حدود یکماه است که در مجموع سیر بیماری کاهشی است گفت: مهمترین عاملی که باعث این اتفاق شده، رعایت ملاحظات اجتماعی و بهداشتی مثل زدن ماسک و شستشوی مدام دست‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم و نیز برنامه ریزی ها و نظارت‌ها بر اجرای پروتکل‌ها بوده است.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نو پدید انستیتو پاستور با اشاره به وضعیت قرمز ۱۵ استان و ووضعیت هشدار ۱۱ استان، درباره رنگ بندی استان‌ها نیز گفت:
دکتر مصطفوی با بیان این که شرایط اقیمی و تغییرات آب و هوا تاثیر مستقیمی روی شیوع بیماری ندارد و بیشتر رفتار‌های بهداشتی و اجتماعی مردم موثر است، در خصوص شرایط در پاییز و زمستان و آنفلوانزای فصلی گفت: گروه‌های در معرض خطر آنفلوانزا و کووید ۱۹ تقریبا یکسان اند از این رو یک نگرانی همین است که ابتلا به آنفلوانزا سیستم ایمنی افراد را تضعیف و مستعد ابتلا به کووید کند.

او با اشاره به نقش پر رنگ جوانان در انتقال بیماری، در خصوص تولید واکسن و دارو برای کرونا هم گفت:
دکتر طاهره چنگیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم گفت: در مجموع شرایط شهر‌های استان اصفهان روندی صعودی است که علی رغم همه کنترل‌ها ادامه دارد.

او افزایش مراودات و رفت و آمد‌ها را علت سیر افزایشی بیماری و بیماران دانست و گفت: از جمله نگرانی‌های ما برگزاری مراسم‌ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: برنامه اسای بحث آموزش و فرهنگ سازی است و بهترین راه اصلاح سبک رفتار اجتماعی افراد است و تا همگی مشارکت نکنند به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

کلانتری استاندار کهگیلویه و بویر احمد هم گفت: قریب به ۸۵ درصد میانگین کل استان پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند و به همین علت خوشبختانه نسبت به کل کشور پایین‌ترین آمار مرگ و میر بر اثر کرونا را داشته ایم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°