نوید تحول بزرگ در بورس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:41 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۸۷۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
رئیس جمهور گفت: واگذاری سهام شستان (پتروشیمی گلستان) تا پایان سال در بورس تحول بسیار بزرگی را در بورس ایجاد خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای حسن روحانی در مراسم افتتاح طرح‌های ملی صنعت نفت و پیش از افتتاح فاز اول پتروشیمی بوشهر، افزود: سهام شستان (پتروشیمی گلستان) تا پایان سال به تدریج واگذار و در بورس معامله می‌شود.
رئیس جمهور ادامه داد: واگذاری این سهام بسیار مهم است، شستان تحول بسیار بزرگی را با ورود خود به بورس ایجاد خواهد کرد.
آقای روحانی همچنین گفت: امروز شاهد افتتاح یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو طرح هستیم که برای مردم ما بسیار ارزشمند است.
رئیس جمهور سپس با یاد شهیدان رجایی و باهنر فرمان افتتاح فاز اول پتروشیمی بوشهر، واحد‌های شیرین سازی اتان و متانول و سرویس‌های جانبی را صادر کرد.

آمادگی ایران برای صادرات گاز به همسایگان شرقی
رئیس جمهور در مراسم افتتاح طرح‌های وزارت نفت گفت: صنعت گاز یک صنعت زیربنایی است که صنایعی مثل پتروشیمی را اداره میکند وباعث اتصال ایران با همسایگانش شده است.
اقای روحانی با اشاره به صادرات گاز ایران به همسایگان غربی گفت: ما خط لوله گاز را تا مرز پاکستان بردیم و قادریم گاز را به همسایگان شرقی خود نیز صادر کنیم.
رئیس جمهور گفت: ما در زمینه گاز و نفت در برابر مردم ایران شرمسار نیستیم و می‌توانیم بگوییم هم در گاز و هم در نفت و هم در میدان‌های مشترک کار عظیم و بزرگی انجام دادیم.
آقای روحانی در پایان مراسم بهره برداری از طرح‌های ۴/۷ میلیارد دلاری نفت و گاز با اشاره به اهمیت ویژه گاز برای اداره کشور گفت: دیروز مقام معظم رهبری در سخنان خود اشاره داشتند به این که یادگار‌هایی از این دولت برای دولت آینده بماند و ما یادگار بزرگی را در زمینه گاز برای دولت آینده گذاشتیم.
وی افزود: همه فاز‌های پارس جنوبی جز یک فاز افتتاح شده و ما در زمینه گاز، کاملا خودکفا بودیم گازی که در زمستان نیاز به واردات داشتیم و امروز روی پای خود ایستاده ایم.
رئیس جمهور با اشاره به خودکفایی کشور در زمینه بنزین و گازوئیل نیز گفت: این‌ها همه ارمغان‌هایی است که دولت برای ملت و دولت بعدی دارد؛ و آن دولت زمانی که کار را آغاز می‌کند از نظر گاز، بنزین و گازوئیل کاملا خودکفاست.
وی افزود: دولت آینده، زمانی کار خود را آغاز می‌کند که پتروشیمی ما دو برابر شده یعنی از ۵۶ میلیون تن به ۱۰۰ میلیون تن رسیده است و از ۱۱ میلیارد دلار ارزش تولیدات پتروشیمی به ۲۵ میلیارد دلار رسیده ایم که همه این‌ها دستاورد‌های عظیم و بزرگی برای ملت ایران و دولت‌های آینده است که از این دستاورد‌ها استفاده خواهند کرد.
آقای روحانی همچنین با اشاره به افتتاح‌های امروز در بخش پتروشیمی و دیسپاچینگ گاز گفت: ما از ابتدای سال اعلام کردیم که سال افتتاح‌های مهم خواهد بود و هر هفته شاهد افتتاح‌های مهم خواهیم بود ۴/۷ میلیارد دلار ارزش افتتاح‌های امروز بود و این کار عظیم و بزرگی است که در شرایط خاص تحریم صورت گرفته است.
رئیس جمهور افزود: ما در زمینه گاز و نفت در برابر مردم ایران شرمسار نیستیم و می‌توانیم بگوییم هم در گاز و هم در نفت و هم در میدان‌های مشترک کار عظیم و بزرگی انجام دادیم.
وی گفت: در این هفت سال در میدان مشترک گازی تولید و استحصال گاز ما نسبت به سال ۹۲، ۲ و نیم برابر شده و در میدان مشترک نفتی هم که امروز نیروگاه را افتتاح کردیم حدود شش برابر شده و از ۷۰ هزار بشکه به ۴۰۰ هزار بشکه رسیده است.
رئیس جمهور به سخنان استاندار خوزستان در این مراسم اشاره کرد و افزود: همانگونه که آقای استاندار گفتند اگر این خبیث در آمریکا روی کار نیامده و برجام روند خود را طی کرده بود الان به جای ۴۰۰ هزار بشکه در روز، بیش از یک میلیون بشکه در این جا تولید داشتیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۷°