امیدواریم فاصله اجتماعی در مراسم‌های عزاداری رعایت شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:41 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۷۹۹۸۹۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
شهردار تهران با تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برگزاری عزاداری های محرم، از رعایت قابل قبول آن در شب های گذشته ابراز رضایت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 پیروز حناچی در جلسه ستاد هماهنگی برنامه‌های محرم شهرداری تهران برای برگزاری مراسم محرم امسال، گفت: هم اکنون شهر به عزای اباعبدالله مزین شده است. در مراسم عزای سیدالشهدا معمولا مردم نقش اصلی را دارند و شهرداری و سایر نهاد‌ها نقش شان یاریگری است. امسال به دلیل شرایط خاص کرونا و پروتکل‌های بهداشتی عزاداری‌ها شکل خاصی دارد و مردم برای برگزاری مراسم به فضا‌های باز هدایت شده اند. به همین دلیل شهرداری تهران نیز محیط‌های روباز خود را بنا به تشخیص نهاد‌های ذیربط در اختیار هیئت‌ها قرار داده است.

حناچی گفت: مطابق هر سال پرچم‌های عزاداری امام حسین (ع) در مسیر‌های بزرگراهی نصب شده و بزرگترین پرچم عزای اباعبدالله اکنون روی تپه‌های عباس آباد به اهتزاز درآمده است. همچنین تابلو‌ها و سازه‌های ترکیبی تبلیغاتی شهرداری به محرم اختصاص یافته است و حتی از بخش خصوصی هم درخواست کردیم در کنار تبلیغ خود روی تابلو‌های شهری، نمادی از محرم را به کار ببرند. تمام تلویزیون‌های شهری هم به محرم اختصاص یافته است. از سوی دیگر شهرداری ۵۰ هزار پرچم امام حسین (ع) تهیه کرده که مردم می‌توانند بر سردر منازل و مغازه نصب کنند.

حناچی به برگزاری نمایشگاه عطر سیب اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه به خاطر شرایط کرونایی کشور در دهه اول محرم در فضای مجازی فعال خواهد بود و امیدواریم این امکان وجود داشته باشد که در دهه‌های بعد محرم آن را به فضای نمایشگاهی منتقل کنیم.

او در ادامه گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری هم مراسم تعزیه، نقالی و پرده خوانی را در بعضی از محوطه‌های باز شهری در نظر گرفته است. ساختمان‌های اداری شهرداری از جمله ساختمان‌های میادین و محور‌های اصلی شهر هم سیاهپوش شده اند.

شهردار تهران گفت: شهر تهران آنقدر بزرگ است که اگر کمتر از هفتصد تابلو برای محرم نصب کنیم به چشم نمی‌آید، اما تمامی معابر شهری و نقاطی که در آن‌ها تابلو قرار داشت با شعار‌های محرم مزین شده است. ایستگاه‌های مترو و شبکه حمل و نقل هم سیاه پوش شده اند.

در این مراسم سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ به ارائه گزارشی از فعالیت‌های خود و نهاد‌های زیر مجموعه شان در ایام محرم پرداخت.

سردار رحیمی در این مراسم با قدردانی از شهروندان گفت: چند روز گذشته شاهد بودیم که مردم پروتکل‌های بهداشتی را در مراسم‌های عزاداری رعایت کرده اند. نیروی انتظامی با تمام توان در کنار شهرداری و سایر نهاد‌هایی است که در قبال مراسم محرم وظیفه دارند و با توجه به اینکه در شب‌های آینده مراسم عزای امام حسین سنگین‌تر خواهد شد بود باید همه خود را برای آن روز‌ها آماده کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۵°