بازگشت ۲.۹ میلیارد یورو با پیگیری‌های قوه قضاییه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:41 - پنجشنبه 03 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۹۱۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
سخنگوی قوه قضائیه:
سخنگوی قوه قضائیه گفت: همه باید کمک کنند تا دولت در سال و فرصت آخر خود گام‌های موثری جهت تحقق برنامه‌های اجرایی کشور بردارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سخنگوی قوه قضائیه در سی دومین نشست خبری خود گفت: ما مکرر اعلام کردیم برای گره گشایی از کار مردم حتی در بخش‌هایی که مسئولیت مستقیم با دولت است با دولت همکاری می‌کنیم.
 
او افزود: ما از تعطیلی بیش از هزار واحد صنعتی و تولیدی جلوگیری کرده ایم و منابع ملی و اراضی دولتی را از ید سودجویان خارج کردیم و به دولت برگرداندیم
 
اسماعیلی گفت: اقدامات قوه قضاییه در وصول مطالبات و معوقات کلان بانکی، کمک شایسته‌ای برای سیستم بانکی کشور بود، این نمونه‌ای از کمک و حمایت قوه قضاییه از خدمات دولت بود.
 
سخنگوی قوه قضائیه گفت: ما برای وصول مالیات بدهکاران عمده مالیاتی نیز به دولت یاری رساندیم و این مساعدتی برای بهبود اداره کشور برای دولتمردان بود.
 
اسماعیلی افزود: تاکنون با پیکیری‌های قوه قضاییه ۲.۹ میلیارد یورو به چرخه اقتصادی کشور بازگشته است.
 
اسماعیلی گفت: در دو پرونده مربوط به احتکار ماسک در شرایط کرونایی، در یکی از پرونده «سیدرضا حسینی» به تحمل ۷ سال حبس و پرداخت جزای نقدی در حق دولت محکوم شدند، «تقی عسگریانی» به تحمل یک سال حبس و «سید حسن میرشجاع» به ۶ سال حبس محکوم شدند.
 
محکومیت ۷ نفر از متهمان و یکی از شرکت‌های تجاری که مبادرت به قاچاق عمده ارز کرده بودند

سخنگوی دستگاه قضا گفت: ۷ نفر از متهمان و یکی از شرکت‌های تجاری مبادرت به قاچاق عمده ارز کرده بودند، «مرتضی روحی نژاد» به تحمل ۸ سال حبس، «امین روحی نژاد» به تحمل ۷ سال حبس، «ایمان روحی نژاد» به تحمل ۱۰ سال حبس، «جواد فرخنده مقام» به تحمل ۱۰ سال حبس، «یاسر صابونی» به تحمل ۱۰ سال حبس، «علیرضا برخوردار کاشانی» به تحمل ۱۰ سال حبس، «حسین عطار جان نثاری» به تحمل ۱۰ سال حبس و شرکت تجاری «امین تجارت خزر» به نمایندگی «جعفرآذر طوس» به انحلال شرکت محکوم شدند، این متهمان نسبت به استرداد ارز‌های دریافتی یا پرداخت مابه التفاوت نرخ ریالی ارز‌ها برابر نرخ روز اجرای حکم مکلف شدند.
 
در موج دوم مرخصی زندانیان بالغ بر ۹۵ هزار زندانی از مرخصی استفاده کردند
اسماعیلی گفت: سلامت زندانیان و بلکه رعایت همه حقوق زندانیان جزو اولویت‌های ماست، ما در حوزه زندانیان در دنیا حرف برای گفتن داریم، در همه کشور‌های دنیا درصدی از اقدامات زندانبانی ایران هم انجام نمی‌شود.
 
سخنگوی قوه قضائیه گفت: هیچ یک از کشور‌های دنیا در دوره کرونا خدماتی که در زندان‌های ایران به زندانیان ارائه شده ارائه نداده‌اند، در موج دوم هم مانند موج اول مرخصی‌های ویژه دادیم.
 
او افزود: از هجدم تیر ماه تا امروز حدود ۸۷ هزار زندانی به مرخصی رفته اند، عده‌ای زندانی علاوه بر این زندانی‌ها مرخصی پایان حبس گرفتند، در کل در موج دوم بالغ بر ۹۵ هزار زندانی از مرخصی استفاده کردند.
 
در پرونده «زم» منتظر اعلام نظر دیوان عالی هستیم/ رای پرونده «طبری» صادر شد؟

سخنگوی دستگاه قضا پیرامون وضعیت پرونده زم نیز گفت: پرونده «زم» به دیوان عالی ارسال شده و منتظر اعلام نظر آن‌ها هستیم، امیدواریم دیوان در آینده نه چندان دور نظر خود را بگوید. 
 
اسماعیلی افزود: دادگاه در حال انشا رای «طبری» است چه بسا امروز هم رای صادر شده باشد، تا الان تصمیم دادگاه به ما اعلام نشده است.
 
موضوع استجازه از مقام معظم رهبری به کجا رسید؟
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی در مورد ادامه یافتن موضوع استجازه مقام معظم رهبری گفت: در روز‌های آینده خبر‌های خوبی در این ارتباط خواهیم داشت، روند رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی ادامه دارد و ادامه خواهد داشت.
 
آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده «ویلموتس» در قوه قضاییه
اسماعیلی گفت: قوه قضاییه در مورد پرونده ویلموتس پیش گام بود و اولین گزارش را سازمان بازرسی اعلام کرد، اقدام ما به نفع دیگران مصادره نشود، در دادسرای تهران پرونده‌ای تشکیل شده و در حال رسیدگی است، این پرونده در مراحل اولیه است و نتایج آن بعد از طی فرآیند رسیدگی به اطلاع مردم خواهد رسید.
 
فضای مجازی باید ساماندهی و مدیریت شود
سخنگوی دستگاه قضا گفت: شاهد رهاشدگی در حوزه فضای مجازی هستیم، سیاست‌ها و رهنمود‌ها برای ساماندهی و مدیریت فضای مجازی انجام نمی‌شود، می‌گویند قوه قضاییه دنبال انسداد فضای مجازی است که اصلا صحت ندارد، ما می‌گوییم فضای مجازی باید ساماندهی و مدیریت شود آن هم از داخل کشور نه خارج از کشور، مجدانه پیگیر و مطالبه گر ماموریت‌ها و وظایف در حوزه فضای مجازی هستیم، چنانچه به نتیجه برسیم که تعلل و تاخیر‌ها توام با سو نیت است و مستوجب ترک فعل است ابایی از انجام وظایف قانونی نخواهیم داشت.
 
قوه قضاییه هیچ شهری را به عنوان تبعیدگاه نمی‌شناسد
سخنگوی دستگاه قضا در توضیح انتشار خبر شهر‌های محل تبعید گفت: آنچه در رسانه‌ها در مورد محل تبعید محکومان مطرح شده بود خبر کاملا مجعول و غیر واقعی بود، از اقدامات ما در اصلاح قانون مجازات اسلامی این است که قوه قضاییه دیگر هیچ شهری را به عنوان تبعیدگاه نمی‌شناسد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°