ادامه اعتراضات؛ اصرار پلیس آمریکا بر کشتن سیاه پوستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:31 - شنبه 05 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۹۲۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
اهالی منطقه منهتن نیویورک در اعتراض به تیراندازی افسران پلیس شهر کِنوشا در ایالت ویسکانسین به یک شهروند سیاه پوست و اعلام همبستگی با مردم معترض این شهر به خیابان‌ها آمدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 شبکه سی بی اس نیوز از محله منهتن شهر نیویورک گزارش داد: صد‌ها نفر از اهالی نیویورک در محله منهتن در اعتراض به خشونت پلیس در شهر کنوشا و اعلام همبستگی با معترضان این شهر تظاهرات کردند.
 
خبرنگار این شبکه افزود: تظاهرات در اعتراض به خشونت‌های پلیس آمریکا بعد از مرگ جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکا به یک پدیده روزانه تبدیل شده است.
این خبرنگار افزود، آن چه که ما امروز از معترضان در محله منهتن نیویورک می‌شنویم این است که آن‌ها از برگزاری اعتراض‌ها به خشونت‌های پلیس خسته شده اند با این حال وظیفه خودشان می‌دانند که به این خشونت‌ها اعتراض بکنند. زیرا موضوع زندگی شهروندان است.
 
شبکه سی بی اس نیوز اعلام کرد، فرماندار ویسکانسین در پی تظاهرات خشونت آمیز در شهر کنوشا اعزام گارد ملی را به این شهر خواستار شده است.
این اعتراض‌ها در پی تیراندازی افسران پلیس به یک شهروند سیاه پوست در شهر کنوشا شروع شده است.
گفته می‌شود در این تیراندازی افسران پلیس هفت بار از پشت آن شهروند سیاه پوست را که قصد داشت سوار خودروی خودش بشود هدف قرار دادند.
 
همسر این شهروند سیاه پوست آمریکایی هم گفته است این تیراندازی زمانی به وقوع پیوست که سه بچه آن‌ها داخل خودرو بودند. دو نفر از افسران پلیس کنوشا که در این تیراندازی نقش داشته اند خدمت آن‌ها به حال تعلیق درآمده است.

استقرار ماموران گارد ملی در کِنوشا
شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در صفحه اینستاگرام خود نوشت، به دنبال یک شب ناآرامی مدنی که پس از شلیک پلیس به یک مردم سیاه پوست، شکل گرفت، گارد ملی در کنوشا مستقر شده است.
این تازه‌ترین حادثه‌ای است که موجب خشم گسترده از رفتار‌های پلیس آمریکا شده است.
تونی ایوِرس فرماندار ویسکانسین اعلام کرد ۱۲۵ گارد ملی برای حمایت از ماموران پلیس محلی در کنوشا مستقر شده اند تا به آن‌ها در محافظت از زیرساخت‌های مهم شهری و کمک به تامین امنیت عمومی و توانایی افراد برای اعتراض مسالمت آمیز کمک کنند.

معترضان کاخ دادگستری کِنوشا را به آتش کشیدند
خشم مردم شهر کِنوشا در ایالت ویسکانسین بر سر تیراندازی یک افسر سفید پوست به یک شهروند سیاه‌پوست، منجر به آتش کشیده شدن کاخ دادگستری این شهر شد.
گروه انونیم سیتوآیان (Anonyme Citoyen) که اخبار سیاسی و جنبش‌های اجتماعی در سراسر جهان را پوشش می‌دهد، با انتشار تصویری در حساب کاربری خود در توئیتر گزارش داد یکشنبه شب (به وقت محلی) پس از آنکه مأموران پلیس در کنوشا در ایالت ویسکانسین هفت بار از پشت به "جاکوب بلیک"، سیاه پوست آمریکایی تیراندازی کردند، این شهر شب پرآشوبی را سپری کرد. معترضان کاخ دادگستری کنوشا را به آتش کشیدند.
 
اعتراضات گسترده در آمریکا به رفتار پلیس با سیاه پوستان همچنان ادامه دارد و در تازه‌ترین حادثه، مردم شهر کِنوشا در ایالت ویسکانسین تظاهرات بزرگی را در اعتراض به رفتار پلیس شکل دادند.
 
چندی پیش نیز ویدئویی در توئیتر منتشر شده است که حاکی از کشته شدن یک سیاه پوست به ضرب ۷ گلوله به دست پلیس شهر کنوشا است.
در پی انتشار این ویدئو، شهر کنوشا شاهد درگیری‌های شدیدی بوده است که منجر به درگیری و غارت مغازه‌ها و معابر شده است.
راشا تودی خبر داده است که پلیس در کنترل شورش گران با مشکلات جدی‌ای روبرو شده است. معترضان به یک دادگاه در شهر کنوشا حمله ور شدند و با بمب‌های دست ساز با پلیس درگیر شده اند.
 
نابرابری‌های نژادی در چند ماه اخیر آمریکا را به بحران عمیقی فرو برده است، پلیس این کشور در رفتار خود با سیاه پوستان به شدت تبعیض آمیز و با خشونت رفتار می‌کند و بعد از کشته شدن جورج فلوید یک نوع حرکت مدنی برای اصلاح این مشکل به وجود آمده است.

پلیس برای متفرق کردن معترضان در کنوشا گاز اشک آور شلیک کرد
پلیس آمریکا در شهر "کِنوشا" در ایالت ویسکانسین برای متفرق کردن صد‌ها معترض از گاز اشک آور استفاده
 
شبکه تلویزیونی بی بی سی در گزارشی اعلام کرد: صد‌ها نفر از اهالی شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین آمریکا بدون توجه به اعلام قانون منع آمد و شد در این شهر به خیابان‌ها آمدند و به خشونت‌های پلیس این منطقه اعتراض کردند. پلیس شهر کنوشا برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد.
 
شبکه بی بی سی در ادامه تصاویری از شهر کنوشا نشان داد که در آن‌ها معترضان ده‌ها خودرو را به آتش کشیده بودند.
بی بی سی افزود معترضان در شهر کنوشای ایالت ویسکانیسن اوائل شب در برابر ساختمان دادگاه این شهر تجمع کردند و برخی معترضان که مواد آتش زا به همراه داشتند خودرو‌هایی را که در اطراف محل برگزاری تجمع قرار داشتند، به آتش کشیدند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۲°