سود صندوق ذخیره فرهنگیان ۳ برابر پارسال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:36 - شنبه 05 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۹۲۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ۳۱ شهریور سود سال ۹۹ هم رقم خواهد خورد، پیش بینی ما ۱۶۵۰ بود که خوشبختانه با تراز ۹ ماهه که گرفتیم انشا الله به ۳۵۰۰ خواهد رسید که ۳ برابر سود سال گذشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهدی نیکدل مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان در گفتگو با شبکه خبر گفت: به هر عضو صندوق با توجه به این که واریزی اعضا متفاوت است به هر کس به میزان سهم الشرکه خودش، پرداخت می‌شود که الان سقف آن ۶ میلیون و ۷۰۰ تومان است.

نیکدل گفت:این سود به اصل حساب فرهنگیان نزد ما واریز و مبلغ سود به اصل سرمایه فرهنگی اضافه می‌شود یعنی ما سود را تقسیم می‌کنیم، اما ۹۰ درصد فرهنگیان آن را نزد ما دارند و با آن کار می‌کنیم.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ما هر سال ۹۰ درصد سود را تقسیم می‌کنیم البته حداقل ۹۰ درصد، بعضی سال‌ها ۹۵ درصد، چون تقریبا ۱۰ درصد از اعضا بازنشسته می‌شوند و پولشان را لازم دارند ما سود را تخصیص می‌دهیم، اما ۹۰ درصد از فرهنگیان که شاغل هستند سود را از ما دریافت نمی‌کنند و در حسابشان باقی می‌ماند و ما با آن پول کار می‌کنیم. سود به حسابشان که نزد ماست واریز می‌شود ما هر سال که مجمع برگزار می‌شود و سودی را که تقسیم می‌کنیم می‌بریم به اصل سرمایه فرهنگیان یعنی سرمایه فرهنگیان هر عددی بوده مبلغ سود به آن اضافه می‌شود.

او افزود: این سود برای فرهنگیان شاغل پرداخت شده و به حسابشان نشسته، اما آن‌ها که بازنشته شده اند عن قریب به حسابشان واریز می‌شود. ۱۳۰ میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به بازنشستگان سال گذشته است که حسابشان مفتوح است و می‌توانند دریافت کنند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ۳۱ شهریور سود سال ۹۹ هم رقم خواهد خورد، پیش بینی ما ۱۶۵۰ تومان بود که خوشبختانه با تراز ۹ ماهه که گرفتیم انشا الله به ۳۵۰۰ خواهد رسید که ۳ برابر سود سال گذشته است.

نیکدل با اشاره به این که پبیش بینی می‌شود هر سال سود صندوق هزار میلیارد تومان افزایش یابد گفت: بازنشسته‌هایی که طی این دوره مالی بازنشسته شده اند در این سود سهیم هستند اصل پولشان را دریافت کرده اند و حسابشان مفتوح است انشالله ۱۳۰ میلیارد تومان به حسابشان طی هفته آینده واریز خواهد شد.

او گفت: ما به همه بازنشستگان اعلام کرده ایم، اگر بتوانند با صندوق تسویه حساب نکنند و در صندوق باقی بمانند ما خوشحال خواهیم شد و برای مشکل مالی شان توصیه کردیم که عن قریب به آن‌ها کارت اعتباری خواهیم داد. کارت اعتباری بین ۵ تا ۵۰ میلیون تومان در ۵ استان (مرکزی، قم، اصفهان، سمنان و قزوین) به صورت پایلوت شروع کرده ایم که بعد از آن در سراسر کشور اجرا می‌کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°