ملت ایران، ملت امام حسین (ع) است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:49 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۹۶۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
رئیس جمهور با اشاره به ایستادگی ایرانی ها مقابل تحریم های ظالمانه امریکا گفت: ملت ایران نشان داد تابع امام حسین (ع) است و در برابر ظلم ایستادگی می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای روحانی امروز در جلسه هیأت دولت با عرض تسلیت ایام شهادت اباعبدالله و یاران با وفایش، افزود: امسال ممکن است عزاداری‌های محرم با سال‌های قبل کمی متفاوت باشد، اما عزاداری امام حسین (ع) بسیارپرشور در همه شهر‌ها در حال برگزاری است و مردم بخشی از عزاداری‌ها را به خانه ها، محله‌ها و درب منازل و خیابانهایشان برده اند.
رئیس جمهور تصریح کرد: بسیار مهم است که داستان کربلا یک حماسه تاریخی برای حق طلبی، عدالتخواهی و مقابله با هرگونه کجروی و انحراف در مسیر دین و سرافرازی و مبارزه با هرگونه ذلت و مقاومت و ایستادگی برای حقوق و حقیقت بود.
آقای روحانی با اشاره به اینکه ماجرای کربلا از ماجرای درون دینی هم بالاتر است، گفت: شهادت امام حسین (ع) فقط و صرفاً برای احیای اسلام نیست، بلکه قدم بالاتر امام حسین (ع) یعنی حتی بیرون دینی هم امام حسین (ع) قیام و نهضت خود را برنامه ریزی کرد، لذا قیام امام حسین (ع) در تاریخ نمی‌گنجد و آنچه امام حسین (ع) انجام داد فراتر از تاریخ و جغرافیاست.
رئیس جمهور گفت: کاری که امام حسین (ع) کرد، ما امروز می‌بینیم حتی غیر مسلمانان هم به آن قیام و به آن نهضت احترامی می‌گذارند و ملت‌هایی که حتی مسلمان هم نبودند در تاریخ تحت تاثیر آن قیام عظیم و بزرگ قرار گرفتند.
آقای روحانی با تاکید به اینکه ما نیازمند فرهنگ عاشورا بوده ایم، افزود: امروز هم نیاز بالاتری به فرهنگ عاشورا داریم.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز در برابر همه توطئه‌ها و فشار‌هایی که از سوی دشمنان ما به ویژه از سوی آمریکا بر ملت ما وارد می‌شود ایستاده ایم، هر روز یک خیانت و یک توطئه علیه ملت ایران را شاهدیم، گفت: ملت با مقاومت و ایستادگی توانسته است در برابر قدرت‌های بزرگ پیروز باشد.
آقای روحانی ادامه داد: ایستادگی ملت، دیپلمات‌های ما و آن‌هایی که در صحنه فعالیت‌های سیاست هستند، آمریکا را دچار شکست می‌کنند.
رئیس جمهور افزود: اینکه در شورای امنیت سازمان ملل آمریکا هر روز شکستی را بعد از شکستی تحمل می‌کند، به خاطر مقاومت و ایستادگی ملت است.
رئیس جمهور همچنین گفت: اگر ملت در سال ۹۷ خودش را باخته بود، دشمن همان سال قطعنامه‌ها را برمی گرداند و ما را به زانو در می‌آورد، اما مردم در طول سه سال گذشته علی رغم همه فشار‌ها و البته تحمل و سختی‌ها در برابر آمریکا ایستادند.
رئیس جمهور تصریح کرد: این را قبول داریم که مردم در زندگی خود سختی‌ها را تحمل کردند، اما در عین حال در برابر دشمنان تسلیم نشدند.
رئیس جمهور گفت: آن‌ها می‌خواستند ما را به نقطه فروپاشی نظام برسانند و می‌گفتند، پایان سال ۹۷ شما دیگر نیستید که با محاسبات عادی درست می‌گفتند. وی افزود: آن‌ها درست می‌گفتند ملتی که این همه بر روی آن فشار است یک مرتبه ما ۵۰ میلیارد دلار درآمدشان را می‌خشکانیم، یعنی ۹۰۰ هزار میلیارد تومان از در آمد‌های کشور کاهش یافت.
رئیس جمهور همچنین گفت: بعضی‌ها که نقد غیر منصفانه می‌کنند بدانند ۹۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد ما کاهش پیدا کرده است و علی رغم این موضوع، ما ایستاده ایم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۷°